Dziecko na basenie. Wybór stroju kąpielowego

Wybór stroju kąpielowego dla swojego dziecka dla wielu rodziców może być bardzo dużym problemem. Chcemy, żeby nie wywoływał on u dziecka żadnych reakcji alergicznych oraz żeby dobrze je chronił przed słońcem, a jednocześnie musimy także zwrócić uwagę na to, żeby był po prostu ładny i żeby dziecko dobrze się w nim czuło. W naszym artykule podpowiadamy jak wybrać idealny strój kąpielowy dla dziecka i na jakie elementy koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wykonywania zakupu w Internecie lub w sklepie.

Przede wszystkim wygoda

Pierwszym kryterium wyboru, jakie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę podczas wybierania stroju kąpielowego dla swojego dziecka jest jego wygoda. Wybrany strój kąpielowy nie może dziecku krępować ruchów, ponieważ podczas przebywania na kąpielisku nie pozwoli to dziecku na dobrą zabawę, a nawet może być dla niego niebezpieczne. Kupując strój z myślą o pobycie nad morzem, nad jeziorem czy po prostu o wspólnym pójściu na basen, trzeba więc wybrać kostium, który będzie wykonany z odpowiedniego materiału i będzie miał odpowiedni krój. Warto przy tym pamiętać, że nie powinniśmy przy tym szczególnie oszczędzać. Kąpielówki dla chłopców czy stroje kąpielowe dla dziewczynek zazwyczaj nie są drogie więc zakup nawet takich lepszych nie będzie się wiązał z dużym wydatkiem.

Atrakcyjny wygląd

Drugim kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru stroju kąpielowego dla dziecka jest jego atrakcyjny dla dziecka wygląd. Dziecko po prostu musi się w swoim stroju kąpielowym czuć przyjemnie i atrakcyjnie. Jeżeli inne dzieciaki na kąpielisku będą miały stroje kąpielowe czy kąpielówki, na których będą umieszczeni bohaterowie bajek czy innego rodzaju ozdoby, a nasze dziecko jako jedno z niewielu nie, to niestety istnieje duże ryzyko, że się zrazi i następnym razem już nie będzie chciało pójść z nami nad wodę.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca ze sklepu internetowego z odzieżą dziecięcą Barline:

W naszym sklepie internetowym oferujemy bardzo duży wybór strojów kąpielowych i kąpielówek dla dzieci. Specjalizujemy się przede wszystkim w ubraniach motywami ulubionych dziecięcych bajek. Mogą więc Państwo znaleźć w naszym sklepie np. stroje kąpielowe z bohaterami bajek Disneya, Marcela czy Nickelodeon. Każde dziecko je kocha, więc jeżeli szukamy odpowiedniego stroju kąpielowego dla swojej córki lub kąpielówek dla synka, wystarczy tylko wiedzieć, które bajki najbardziej lubi i już mamy gotowy pomysł na najlepszy strój kąpielowy.

Pamiętaj o właściwej ochronie przed słońcem!

Wybierając się ze swoim dzieckiem na wakacje nad morze czy na Mazury, oprócz stroju kąpielowego nie możemy także zapomnieć o zapewnieniu dziecku i sobie oczywiście także właściwej ochrony przed słońcem. Dla bardzo małych dzieci warto jest zakupić stroje kąpielowe, które są wykonane z materiału o zwiększonej odporności na promieniowanie UV. Poza tym jednak trzeba się także zaopatrzyć we właściwe kremy przeciwsłoneczne, parasole czy czapki z daszkiem, które zwiększą nasz komfort i pozwolą na uniknięcie później przykrych konsekwencji związanych ze zbyt długą ekspozycją na słońce.

śr. ocena 5 / głosów 5