Czy zabawki z drewna wciąż są modne?

Zabawki to nieodłączny element dzieciństwa każdego z nas. Zapewne pamiętamy zabawki, którymi sami się bawiliśmy. Mimo upływu czasu i zmian, jakie zaszły w produkcjach i kolekcjach zabawek, wciąż popularne są te zrobione z drewna. Niewątpliwie nowoczesne drewniane zabawki różnią się od tych, którymi bawiliśmy się kiedyś. Dlaczego więc zabawki z drewna są wciąż popularne? 

zabawki z drewna

Mimo upływu czasu zabawki wykonane z drewna wciąż cieszą się ogromną popularnością. Niewątpliwie ich powrót do mody związany jest z kwestią ekologii.

Jak mówią specjaliści z firmy Świat Dziecka: „Zabawki z drewna są naturalne oraz trwałe, co z pewnością jest ich istotną cechą. Zabawki drewniane będą towarzyszyć dziecku przez dłuższy, inaczej niż te wykonane z plastiku, czy też innych tworzyw sztucznych”.

Oczywiście, jak każde zabawki, również te drewniane muszą posiadać odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa. Jednak zabawki drewniane powszechnie uważane są za bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Ich skład to przede wszystkim celuloza, a producenci dbają o to, aby wszelkie farby i dodatki używane do produkcji zabawek drewnianych były wykonane również z jak najbardziej naturalnych i bezpiecznych substancji.

Moda na drewniane zabawki

Wbrew pierwszym skojarzeniom, jakie pojawiają się, gdy słyszymy o drewnianych zabawkach, nie są one ani nudne ani błahe. Producenci drewnianych zabawek oferują nam różnorodne tematyczne serie zabawek, bogatą kolorystykę oraz ciekawe dla dziecka kształty, co wpływa na ich popularność. Dzięki temu z powodzeniem znajdziemy bogatą ofertę zabawek, które pozwolą uczyć dzieci podstawowych umiejętności podczas codziennej zabawy. Zabawki drewniane znajdziemy zarówno w małych, jak i dość dużych rozmiarach. Będą one doskonałe zarówno dla małych pociech, jak i tych większych dzieci, dlatego z powodzeniem mogą konkurować z zabawkami wykonanymi z innych, sztucznych tworzyw.

Zabawki z drewna – jakie możemy kupić

Najbardziej popularne zabawki z drewna to przede wszystkim wszelkiego rodzaju klocki. Dostępne są one w prostych kształtach, jak i tych bardziej skomplikowanych. Często przedstawiają litery, cyfry, czy też geometryczne kształty, co sprawia, że wciąż są modne. Co więcej, w sklepach znajdziemy również drewniane samochody, pociągi, kolejki oraz wszystkim znane puzzle i układanki. Oczywiście zabawki drewniane dostosowane są do przedziału wiekowego dzieci. Możemy kupić drewniany gryzak, czy też skomplikowane klocki, tunele oraz budynki wymagające dziecięcej interakcji oraz zaangażowania.

śr. ocena 5 / głosów 1