Wodny tor przeszkód jako ciekawa atrakcja na basenie

Baseny kryte i otwarte kąpieliska służą atrakcjami, z których korzystają amatorzy rekreacyjnego pływania, jak również rodziny z dziećmi oraz inni wielbiciele wodnych rozrywek. Coraz większym uznaniem cieszą się wodne tory przeszkód – specjalne dmuchane konstrukcje, złożone z kombinacji przeszkód pokonywanych na różne sposoby. Popularne dmuchańce można też nabyć samodzielnie, na zasadach kupna bądź wynajmu.

Z czym właściwie mamy do czynienia?

Dmuchane tory przeszkód to zwykle kilkunastometrowe konstrukcje rozkładane na  basenie, jeziorze czy morzu, które unoszą się na powierzchni i nadają się do swobodnego użytkowania – chodzenia, biegania, przeskakiwania, wspinania oraz uprawiania innych aktywności fizycznych, koniecznych do przebycia przeszkód na torze, poprzeplatanym platformami służącymi do wchodzenia i stanowiącymi dodatkową atrakcję. Z uwagi na intensywną eksploatację, dmuchańce od renomowanych producentów są certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa (certyfikat zgodności z europejską normą EN 15649). Dzięki temu są w pełni bezpieczne i mogą być wykorzystywane przez małe dzieci, już od piątego roku życia.

Walory wodnych torów przeszkód

Wodny tor przeszkód to atrakcja po którą warto sięgnąć przy organizowaniu imprezy na kąpielisku lub pływalni. Dmuchane tory przyciągają uwagę swoim wyjątkowym wyglądem i funkcjonalnością, z powodzeniem służąc dzieciom oraz osobom dorosłym. Do wyboru mamy wiele modeli, przystosowanych do montażu nawet na płytkiej wodzie – wystarczy taka, która zagwarantuje bezpieczeństwo w przypadku zeskoczenia lub spadnięcia z atrakcji. Pompowanie i montaż toru zajmuje nie więcej niż dwie godziny. W wersji złożonej dmuchańce pakuje się do pokrowców, dzięki czemu są łatwe w transporcie.

Zakup czy wynajem toru przeszkód?

Dmuchańce do wody można zakupić, jak również wypożyczyć. W Polsce konstrukcje tego typu oferuje m.in. firma Swimstone – autoryzowany dystrybutor marki Aquaglide, renomowanego producenta wodnych torów przeszkód. Tory Aquaglide wykonane są z trwałych, wodoodpornych tworzyw sztucznych i oferują atrakcje w postaci przeszkód oraz zjeżdżalni. Można po nie sięgnąć m.in. przy okazji uczczenia urodzin obiektu, uświetnienia ferii zimowych, Mikołajek, Dnia Dziecka, wakacji, Andrzejek oraz przy licznych eventach i imprezach sportowo-rekreacyjnych. Więcej o poszczególnych modelach torów Aquaglide oraz warunkach ich nabycia można dowiedzieć się ze strony internetowej firmy Swimstone.

śr. ocena 5 / głosów 5