Sylwester w Jastrzębiej Górze. Propozycja na Nowy Rok

Gdzie spędzić Sylwestra? To pytanie co roku zadaje sobie wielu z nas. Jeśli znudziło Ci się imprezowanie w mieście, masz dosyć domówek u znajomych i organizowanych co roku w tym samym miejscu bali, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Sylwester w malowniczej, położonej nad pięknym Bałtykiem Jastrzębiej Górze to kusząca propozycja, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem.

Sylwester

Jastrzębia Góra – wyjątkowa miejscowość nad polskim morzem

Dlaczego Jastrzębia Góra? To urokliwa nadmorska miejscowość położona zaledwie 45 km od Gdyni i 69 km od Łeby. Wyróżnia się pięknymi, różnorodnymi plażami i malowniczymi klifami, które sięgając prawie 33 metrów nad poziom morza i uchodzą za jedną z jej głównych atrakcji. Będąc w Jastrzębiej Górze nie można odpuścić sobie także spaceru wzdłuż Lisiego Jaru, czyli 300-metrowego wąwozu prowadzącego do plaży ścieżką otoczoną starymi bukami.

Nadmorski Nowy Rok

Coraz więcej osób docenia zimowy klimat małych, nadmorskich miejscowości i decyduje się na spędzanie okresu świąt bożonarodzeniowych oraz wieczoru sylwestrowego właśnie tam.

Jak wyjaśnia specjalistka z Pensjonatu Kojak: „Jastrzębia Góra ma bogatą ofertę imprezową nie tylko latem. W Sylwestra można wybrać się na bal, iść na organizowane przez miasto koncerty pod chmurką, czy też wraz z rodziną przespacerować się promenadą i z dala od tłumów obserwować pokazy sztucznych ogni”. Zimą, pokryta śniegiem i otulona świąteczną aurą miejscowość, zyskuje niezwykle enigmatycznego i bajkowego charakteru.

Sylwestrowa impreza w Jastrzębiej Górze

Co robić nad morzem w Sylwestra? Największą popularnością cieszą się imprezy plenerowe. Witanie nowego roku na piaszczystej plaży, w otoczeniu morza, popijając szampana ze znajomymi to gwarancja dobrych wspomnień! Zaletą tej opcji są niewątpliwie niskie koszty organizacji. Propozycją dla nieco bardziej wymagających jest wyjście na bal sylwestrowy. W wielu miejscowościach, między innymi w Jastrzębiej Górze, imprezy tego typu organizowane są w hotelach i pensjonatach. Cena za osobę waha się w granicach 150-350 zł, ale spędzenie nocy na balu w stylu marynistycznym z pewnością warte jest każdej wydanej złotówki. Fanom przyrody proponujemy noworoczny spacer brzegiem morza, a domatorom dobry film i regionalne potrawy w jednym z tamtejszych pensjonatów oferujących nocleg w sylwestrową noc. Jako, że Jastrzębia Góra leży na Pobrzeżu Kaszubskim, nie można spędzić tam Sylwestra bez kaczki z żurawiną, zupy rybnej, kopytek, czy słynnych ruchanek, czyli placuszków z ciasta chlebowego.

śr. ocena 5 / głosów 1