Zegarek z grawerem – prezent na wyjątkowe okazje

Zegarek może być podarunkiem i pięknym, i praktycznym. I dlatego sprawdza się w tak rozmaitych okolicznościach, jak urodziny, komunia, Boże Narodzenie czy rocznica ślubu. Z uwagi na tę uniwersalność często postrzegany jest jako opcja „bezpieczna”, kiedy nie ma konkretniejszego pomysłu na to, czym uszczęśliwić obdarowywaną osobę. Warto podkreślić znaczenie i wyjątkowość takiej osoby przez wykonanie w mniej lub bardziej widocznym miejscu zegarka stosownego grawerunku.

zegarek-z-grawerem

Co wygrawerować i dlaczego?

Koszt wykonania takiej usługi nie jest wysoki, natomiast istotnie podnosi wartość wzbogaconego indywidualnie dobranym napisem prezentu, czyniąc go jedynym w swoim rodzaju. Możliwość wygrawerowania okolicznościowego napisu na zegarku uczynić go też może wspaniałą pamiątką wydarzenia niepowtarzalnego, jak choćby zdania ważnego egzaminu, na przykład maturalnego.

Jeśli zegarek jest prezentem na urodziny, imieniny czy Gwiazdkę, grawerunek daty nie będzie aż tak istotny. Lepszy pomysł to życzenia dla obdarowywanego lub spersonalizowana dedykacja. Można też uwiecznić na zegarku swoje własne imię, aby przypominał osobie, która będzie go nosić, o życzliwości dającego prezent. Wyrazy wdzięczności to kolejny sprawdzony pomysł podkreślający wyjątkowość sytuacji, w której ofiarowywany jest tego typu prezent.

zegarek-z-grawerem-prezent-na-wyjatkowe-okazje1

Pełnymi zdaniami

Dłuższe formuły to nie problem, dlatego coraz popularniejsze staje się grawerowanie na kopercie lub zapięciu zegarka sentencji, złotych myśli, którymi jego właściciel będzie mógł się posiłkować w chwilach ewentualnych wątpliwości. Sentencje takie często nawiązują w pewien sposób do zagadnienia upływu czasu i sprawdzą się zwłaszcza w przypadku takich okazji jak urodziny, rocznice czy jubileusze. „Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz”, „Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu” czy „Czasy się zmieniają i my zmieniamy się wraz z nimi” to tylko niektóre przykłady. Jeśli decydujemy się na wygrawerowanie tego typu maksymy, warto zastanowić się, jaka będzie najlepiej pasowała do osoby mającej nosić ozdobiony nią zegarek. Cytaty z ulubionych przez nią filmów czy książek mogą się okazać strzałem w dziesiątkę.

Kwestie estetyczne

Oprócz tekstu możliwe jest grawerowanie różnego rodzaju symboli. Także krój czcionki użytej do uwiecznienia szczególnej daty czy napisu jest czymś, co możemy dostosować do gustu, stylu i osobowości odbiorcy naszego prezentu. Zawsze chętnie podpowiemy, jaki krój oraz wielkość cyfr i liter będą odpowiednie, jak wpasować tekst w kształt dostępnej pod grawerunek przestrzeni, by napis prezentował się możliwie estetycznie i czytelnie. To bardzo ważne – podkreśla przedstawiciel salonu Magar, w którym wykonuje się usługę grawerowania na zegarku wybranego przez klienta tekstu. To jeden z najbardziej trafionych pomysłów, jeśli pragniemy podarować komuś upominek trwały, piękny i wyjątkowy.