Zegarek jako prezent idealny – komu i na jaką okazję wypada go wręczyć?

Czy zegarek jest dobrym pomysłem na prezent? Tu opinie są podzielone. Z jednej strony jeszcze kilka lat temu nie było pierwszej komunii świętej bez zegarka, z drugiej – pokutuje wciąż jeszcze przekonanie, że wręczenie go może przynieść nieszczęście obdarowanemu – prezent ten może sprawić, że wspólny czas dobiegnie końca.

zegarek na prezemt

Zegarek – dla kogo i na jaką okazję?

Zostawmy jednak zabobony, a skupmy się na okolicznościach. Wspomniana już pierwsza komunia to okazja, przy której najczęściej zegarek pojawia się w charakterze prezentu. Szybkie przejrzenie wyszukiwarki Google wskazuje, że wciąż jest to żywotny zwyczaj. Sklepy z zegarkami, oczywiście, nie próżnują w sezonie komunijnym, oferując oprócz samych zegarków także np. usługę graweru, który spersonalizuje prezent i uczyni go unikatową pamiątką ważnego wydarzenia.

Wydaje się, że dobrymi momentami na wręczanie zegarków są punkty graniczne w życiu – przykładowo po maturze rodzic może obdarować dziecko zegarkiem, aby wyznaczał on od nowa – oczywiście symbolicznie – czas kolejnego etapu: dorosłości. Na podobnej zasadzie można wręczyć zegarek partnerowi lub partnerce albo np. koledze, który otrzymał awans w pracy.

Elegancki zegarek jest dobrym prezentem dla osób, które cenią styl i szyk, zwracają uwagę na detale i dbają o swój wizerunek. Współcześnie zegarek na skórzanym pasku, zwłaszcza ten z wyższej półki, to atrybut dżentelmena. Z pewnością zadowoli nawet wybredny gust każdego nowoczesnego eleganta. Zegarek może być też ciekawym wyborem w przypadku kobiety, która lubi ładne rzeczy, ale jednocześnie ceni funkcjonalność. Egzemplarz z bransoletą zamiast paska wydaje się tu idealnym rozwiązaniem. Bogactwo modeli można znaleźć na stronie www.demus-zegarki.pl.

Dla nastolatków i gadżeciarzy atrakcyjne mogą okazać się zegarki elektroniczne z rozmaitymi funkcjami (kompas, chronograf, kalkulator, stoper, odtwarzacz mp3 i mp4 i wiele innych), a także smartwatche.

Zegarek ma znaczenie

Nie należy zapominać o tym, że sami możemy nadać znaczenie wręczanemu przez nas prezentowi. Dając zegarek, możemy sprawić, że będzie on wyznacznikiem czegoś nowego (np. wręczając go z okazji chrztu), stanie się romantycznym symbolem (np. wręczony na pierwszą rocznicę związku) lub zabawnym prztyczkiem w nos (gdy damy go osobie, która zawsze się spóźnia). Warto pamiętać, że wręczanie prezentu to nie tylko przekazanie przedmiotu z rąk do rąk. Dając tak osobisty podarunek, jakim jest zegarek, nie można zapominać o odpowiedniej otoczce – pięknym opakowaniu, liściku, grawerze i, oczywiście szczerych życzeniach i uśmiechu.