Organizacja przyjęcia weselnego w hotelu z widokiem na góry

Ślub to wyjątkowo ważna ceremonia, dlatego wiele par pragnie, aby odbyła się w pięknym i klimatycznym miejscu, które na długo zapadanie gościom w pamięci. Wesele w urokliwych górskich terenach to coraz bardziej popularne rozwiązanie, z uwagi na przepiękny krajobraz gór, który jest doskonałym tłem do powiedzenia sobie sakramentalnego „tak” i świętowania w gronie najbliższych. Dlaczego […]

wesele w górach

Ślub to wyjątkowo ważna ceremonia, dlatego wiele par pragnie, aby odbyła się w pięknym i klimatycznym miejscu, które na długo zapadanie gościom w pamięci. Wesele w urokliwych górskich terenach to coraz bardziej popularne rozwiązanie, z uwagi na przepiękny krajobraz gór, który jest doskonałym tłem do powiedzenia sobie sakramentalnego „tak” i świętowania w gronie najbliższych. Dlaczego warto jeszcze zorganizować przyjęcie weselne w górach?

Wyjątkowość wesela w hotelu z widokiem na góry

W Polsce mamy wiele pięknych miejsc, które idealnie nadadzą się na plenerowe ceremonie i przyjęcia weselne. Jednym z nich mogą być Karkonosze, czyli najwyższe i największe pasmo Sudetów, które majestatycznie rozciąga się wzdłuż granicy polsko-czeskiej. Ogromny masyw wygląda zjawiskowo o każdej porze roku, nie tylko wiosną i latem, kiedy dominuje soczysta zieleń drzew, ale również złotą jesienią, czy zimą, kiedy masyw górski przykrywa gruba warstwa śnieżnego puchu.

Organizacja przyjęcia weselnego w hotelu z widokiem na piękne i górzyste pejzaże z pewnością zachwyci wszystkich zaproszonych gości. Niezwykłego klimatu i charakteru uroczystości doda wystrój z naturalnych materiałów, góralska kapela i regionalne przysmaki. Jeżeli ślub zaplanowany jest na okres zimowy, wówczas doskonałym pomysłem jest wypożyczenie sani konnych. W cieplejsze pory roku natomiast można wynająć bryczkę – dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem hotelu Leśny Kurort mieszczącego się w Karkonoszach nieopodal Świeradowa-Zdroju.

Niezwykłą zaletą organizacji wesela w hotelu jest fakt, że oprócz pięknej sali weselnej mamy w ofercie miejsca noclegowe w atrakcyjnej cenie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla gości weselnych przybywających z odległych stron Polski. Pokoje hotelowe znajdujące się w tym samym miejscu, co sala weselna pozwolą gościom się przebrać i odświeżyć przed weselem oraz w trakcie niego. Para młoda nie musi także organizować transportu z hotelu na salę weselną i z powrotem.

A może ślub plenerowy z widokiem na góry?

Organizacja ślubów i wesel w plenerze cieszy się coraz większym zainteresowaniem przyszłych Par Młodych. Odbywają się one najczęściej latem na świeżym powietrzu, kiedy przyroda wokół zachwyca swoimi kolorami. Wiele par rezygnuje wówczas z klasycznych sal weselnych na rzecz przyjęcia pod gołym niebem. W przypadku, gdy wesele odbywa się w chłodniejszym miesiącu lub gdy pada deszcz, wówczas dobrym rozwiązaniem jest altanka, duży namiot czy zadaszenie. Niezapomniane wesele w górach, jak i ślub można zorganizować, np. w pobliskim lasku, nad jeziorem lub w zadbanym ogrodzie przynależącym do dworku, hotelu czy restauracji. Jest to duży plus, gdyż goście nie są zmuszeni do przebywania w tłocznych i dusznych pomieszczeniach, a na powietrzu będą czuć się znacznie swobodniej.

Pamiętajmy, że przyjęcie weselne zlokalizowane w atrakcyjnym miejscu sprawi, że ten wyjątkowy dzień zyska piękną oprawę. Położenie obiektu tak blisko masywu górskiego z pewnością zachwyci wszystkich. Dla wielu młodych par jest to wprost wymarzone miejsce na organizację niezapomnianego wesela. Taka bliskość gór i naturalnej roślinności zapewni praktycznie gotowe dekoracje. Aby nadać uroczystości wyjątkowy i romantyczny klimat, wystarczy oświetlić przestrzeń lampkami. Pamiętajmy jednak, że przeniesienie uroczystości na łono natury, wymaga złożenia odpowiedniego wniosku do urzędu stanu cywilnego.

śr. ocena 0 / głosów 0