Najważniejszy wieczór w życiu – profesjonalna organizacja wesela

Wejście w związek małżeński to dla większości osób zdecydowanie najbardziej doniosłe wydarzenie w życiu, zasługujące na godną oprawę. Organizacja wesela to bardzo poważne przedsięwzięcie, wymaga nie lada zmysłu logistycznego i mnóstwa energii. Najlepiej będzie jeśli podzielimy tę pracę na kilka etapów.

organizacja wesela

Etap pierwszy – poznanie oczekiwań i ustalenie budżetu

Najczęściej głównymi fundatorami wesela są rodzice przyszłych małżonków, dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto dowiedzieć się, jak oni sami wyobrażają sobie ten dzień. Dyskusję na temat organizacji wesela warto przeprowadzić podczas spotkania rodziców, zaaranżowanego przez młodych. Następnie powinniśmy zastanowić się, jakie są nasze możliwości finansowe – dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek kiedy wszystkie nasze oszczędności wydamy na salę weselną, a nie zostanie nam nic na zespół, tort czy fotografa. Powinniśmy zachować powściągliwość i wybierać usługi, które będziemy w stanie opłacić. Dobrze jest również przygotować wstępną listę gości i ustalić pewien zapas gotówki, np. 10% całej sumy, który przeznaczymy na nieprzewidziane wydatki.

Etap drugi – terminy

Po ustaleniu budżetu możemy zacząć rozglądać się za wolnymi terminami. Im bardziej odległą datę wybierzemy, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się pogodzić terminy w kościele, w sali weselnej i z zespołem. Warto pamiętać, że najbardziej oblegane restauracje i sale weselne mają terminy zajęte już na wiele miesięcy do przodu.

Etap trzeci – dopracowanie szczegółów

Mając ustalony termin ślubu i wesela, możemy zająć się szczegółami. Na tym etapie kompletujemy listę gości, wybieramy menu oraz repertuar muzyczny, składamy zamówienie na tort, dekoracje, zaproszenia. Po przygotowaniu zaproszeń powinniśmy je przesłać lub wręczyć gościom osobiście, zastrzegając do kiedy powinni oni powiadomić nas o swojej obecności – w ten sposób zawczasu ustalimy kompletną listę weselników. Przy ustalaniu menu możemy skorzystać z oferty restauracji lub domu weselnego, w którym odbędzie się przyjęcie, lub skorzystać z usług firmy cateringowej. Powinniśmy brać pod uwagę, że nie wszyscy goście mogą jeść to samo, dlatego na zaproszenia warto zaznaczyć, żeby podczas potwierdzania swojej obecności powiedzieli o swoich preferencjach. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy część gości nie może zjeść obiadu, gdyż np. są wegetarianami.

Jeżeli nie czujemy się na siłach, żeby samemu, od początku do końca zorganizować swoje wymarzone wesele, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Takie firmy, jak np. Klub Creator we Wrocławiu, posiadają wieloletnie doświadczenie w organizacji wesel i z pewnością sprawią, że i Twoje przyjęcie weselne będzie idealne.