Kurs języka polskiego, czyli oryginalny prezent dla obcokrajowca

Twój znajomy z obcego kraju przyjechał do Polski na wakacje lub wymianę studencką? A może niebawem planuje przeprowadzić się do naszego kraju, aby pracować? Pomyśl o tym zawczasu i spraw mu niesamowity prezent – specjalistyczny kurs języka polskiego dla obcokrajowców. Dzięki niemu nie będzie miał później problemów w porozumiewaniu się podczas prostych czynności w sklepie, na ulicy lub po prostu w gronie twoich znajomych.

kurs-jezyka-polskiego

Polski język – trudny język?

Odmiana przez przypadki, zaimki osobowe, końcówki rzeczowników żywotnych i nieżywotnych, wielość form gramatycznych liczebników – to wszystko sprawia, że nie tylko obcokrajowcy głowią się nad niektórymi odmiana polskich słów. Zdarza się, że uczą się ich na pamięć, ale nie są w stanie innym wytłumaczyć, jakie reguły rządzą w odmianie i pisowni niektórych zwrotów. Bardzo częstym problemem jest wymowa złożonych głosek, takich jak „cz”, „sz” lub „dż”. Lepiej z nauką języka polskiego radzą sobie Słowianie – Czesi lub Rosjanie. Dla nich nasz język nie jest aż tak trudny, jak dla użytkowników języków romańskich lub germańskich.

Jak wyglądają kursy języka polskiego dla obcokrajowców?

Osoby przyjeżdżające do Polski w celu zarobkowym lub edukacyjnym mogą wziąć udział w specjalnych kursach podnoszących umiejętność sprawnego komunikowania się w naszym ojczystym języku na co dzień. Szkoła Języka Polskiego Makilen w Krakowie oferuje kilka rodzajów kursów na różnym poziomie znajomości języka. Wśród nich:

  • Kurs przetrwania – praktyczna bazowa komunikacja w sytuacjach życia codziennego
  • Kurs standardowy, kurs intensywny, trymestralny kurs języka ogólnego, Szkoła Letnia – zbiór kursów, które wspomagają słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie. Są również efektywne w poszerzaniu słownictwa, wiedzy gramatycznej, a także poprawianiu wymowy, fonetyki, płynności wypowiedzi oraz stylu. Ponadto pozwalają poznać bliżej kulturę i tradycję Polski.
  • Lekcje indywidualne – dla kursantów, którzy chcą szlifować język polski według osobistych potrzeb i zainteresowań.
  • Przygotowanie do Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego Jako Obcego, który jest jedynym państwowym dokumentem potwierdzającym znajomość języka polskiego, uznawanym na rynku międzynarodowym. Jest przeprowadzany na poziomach: B1, B2, C2.

Wszystkie lekcje odbywają się w przyjaznej atmosferze, dzięki czemu cieszą się one sympatią zarówno obecnych, jak i byłych studentów, którzy chętnie wracają do szkoły w celu dalszej nauki i miłego spędzania czasu.