Jak spędzić udane Święta z dziećmi poza domem?

Coraz popularniejsze również w naszym kraju jest spędzanie Świąt Bożego Narodzenia z rodziną poza domem. Dla wielu z nas to doskonała okazja, by odpocząć od codziennych obowiązków, a do tego nacieszyć się towarzystwem najbliższych. Do tego wybierając Święta poza domem, możemy cieszyć się licznymi dodatkowymi atrakcjami. Dotyczy to również naszych pociech.

swieta

Wyjazd na Święta z dzieckiem – dlaczego warto?

Do lamusa odchodzi już przekonanie, że Święta trzeba spędzić w domu. Do tego wielu z nas jest zbyt zapracowanych i zajętych, by tracić przedświąteczny czas na angażujące przygotowania. Wyjazd na Święta wydaje się być bardzo kuszącą alternatywą – zwłaszcza, że wcale nie wyklucza on cieszenia się tradycyjnymi atrybutami świąt takimi jak choinka, Mikołaj, śnieg czy prezenty. Warto też wziąć pod uwagę upodobania naszych pociech – taki świąteczny wyjazd z dzieckiem może okazać się spełnieniem jego marzeń!

Jaki kierunek podróży obrać?

Kuszącym kierunkiem na bożonarodzeniowy wyjazd są zawsze góry. Malownicza sceneria z białym puchem w roli głównej, gościnni gospodarze, tradycyjna wigilia przy kominku, świąteczny kulig oraz wiele innych atrakcji przyciąga w polskie góry w okresie świątecznym rzesze turystów. Do tego dorośli mogą w wolnym czasie poszusować po stoku, a dzieci – spędzić zdrowo czas na świeżym powietrzu. Ciekawą alternatywą dla gór może być morze. Nad Bałtyk warto zawitać o każdej porze roku, również zimą. Zdrowe powietrze, piękne, zaśnieżone plaże oraz cisza i spokój oczarują każdego przybysza. Świetnym sposobem na zerwanie z rutyną może być również Boże Narodzenie na Mazurach. Świąteczna oferta tamtejszych ośrodków takich jak Zalesie Mazury Active Spa może przyprawić o zawrót głowy: 12-daniowa wieczerza wigilijna, wizyta św. Mikołaja, kulig, rodzinne lepienie bałwana, basen i Spa, a nawet świąteczna biesiada! Co bardzo istotne dla rodzin z dziećmi Zalesie Mazury Active Spa posiada bardzo rozbudowany autorski program animacji dla dzieci oraz ponad 200m2 powierzchni wewnętrznych placów zabaw. Ale nie brakuje również amatorów trochę innych wrażeń wyruszających na Święta do ciepłych krajów takich jak Wyspy Kanaryjskie, Kuba czy Tunezja. Tam z pewnością nie uświadczymy śniegu ani mrozu, a najmłodsi mogą być jednak nieco rozczarowani brakiem choinki, Mikołaja i tradycyjnych świątecznych atrakcji.