Elegancki zegar – świetny pomysł na prezent

Imieniny, wszelkiego rodzaju rocznice, święta, śluby, „parapetówki” itd. – okazji do wręczania prezentów jest mnóstwo, a czasami więcej, niż pomysłów. Niektórzy uważają, że idealny prezent to piękny zbytek, na który osoba obdarowywana raczej sama by sobie nie pozwoliła. Inni uważają, że najlepszy podarunek to taki, który obdarowywanemu się przyda. Czy można znaleźć złoty środek?

zegar

Jeszcze niedawno jedną z powszechnie respektowanych zasad savoir-vivre’u był zakaz obdarowywania się wzajemnie zegarkami – przyznaje ekspert sklepu Adler-Zegary.

Rodowód tej zasady sięga przesądów, z którymi na dobrą sprawę rozprawił się zwyczaj wręczania pięknych zegarków z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Wspaniałe i solidne zegarki należą do drogocennych prezentów, które tworzą dziś żelazny kanon przedmiotów doskonale nadających się na podarunek.

Zegar w stylu tradycyjnym

Wspaniałe zegary stojące, eleganckie wiszące zegary wagowe i misternie zdobione zegarki kominkowe przenoszą nas w dawne czasy, do tradycyjnych dworskich posiadłości. Podarunek w postaci stylowego zegara, który będzie nietuzinkową ozdobą wnętrza, jest świetnym pomysłem, jeżeli dobrze znamy osobę, którą chcemy uszczęśliwić i wiemy, jak wygląda wystrój jej domu. Najczęściej na zakup takiego podarunku decydują się rodzice lub rodzeństwo młodych małżeństw, które właśnie przeprowadzają się do własnego domu.

Zakup czasomierza, szczególnie dużego mechanicznego zegara z odważnikami w drewnianej skrzyni, wymaga wiele taktu i rozeznania. Musimy upewnić się, że jego wymiary dobrze wkomponują się w przestrzeń pokoju, a odcień drewna będzie współgrał z kolorem mebli. Kiedy w salonie pojawia się zegar stojący, z reguły zyskuje rangę dominującego sprzętu w pomieszczeniu, nadając mu klasycznego wdzięku.

Zegar jako delikatny akcent dekoracyjny

Jeżeli nasz prezent ma znaleźć się w niewielkim mieszkaniu, możemy zdecydować się na zakup mniejszego zegara, który w wystroju wnętrza będzie stanowił jedynie piękny akcent ozdobny– radzi specjalista sklepu Adler-Zegary.

Współcześni producenci proponują bogaty wybór zegarów kominkowych w rozmaitych stylistykach. Znajdziemy tu więc klasyczne, drewniane zegary o symetrycznych kształtach obudowy, ale także imponujące, bogato zdobione zegary-figurki. Taki podarunek z pewnością zostanie doceniony i swoim pięknem będzie przypominał o darczyńcy oraz okazji obdarowywania przez długie lata.