Dlaczego warto wyprawić wesele w restauracji?

Dzień, w którym następuje ślub dwojga zakochanych ludzi, jest dniem szczególnym i z tego tytułu wymaga szczególnej oprawy. Jednym z kluczowych elementów jest wybór miejsca, gdzie urządza się zabawę weselną. Przy naprawdę niewielkiej liczbie gości może mieć ona charakter uroczystego obiadu w domu rodzinnym, przy więcej niż stu zaproszonych lepiej jest wybrać salę bankietową. Jeszcze innym rozwiązaniem jest wesele w restauracji. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Restauracja na pewno będzie doskonałym wyborem, jeśli planujemy zaprosić tylko i aż kilkadziesiąt osób. Byłoby ich bowiem zbyt dużo, aby można było podjąć wszystkich w salonie albo nawet przydomowym ogrodzie, z drugiej strony zaś wynajęcie sali weselnej z cateringiem przy mniej niż stu osobach po prostu może się nie opłacać.

Menu

Innym ważkim argumentem jest jakość serwowanych dań. Gdy decydujemy się na urządzenie wesela w restauracji, potrawy będą przygotowywane na miejscu, co gwarantuje ich świeżość. W przypadku dowożonego cateringu uzyskanie podobnych rezultatów nie zawsze okazuje się równie łatwe albo nawet możliwe. W związku z tym koszt jedzenia na weselu właśnie w restauracji często okazuje się niższy.

Profesjonalna obsługa

Aby zabawa przebiegała bezproblemowo pod kątem organizacyjnym, powinien obsługiwać ją zgrany zespół doświadczonych ludzi, którzy odnajdą się w każdej sytuacji. Personel restauracji, znając doskonale chociażby jej rozkład, będzie mógł zająć się gośćmi znacznie sprawniej niż zbieranina zatrudnionych przez firmę cateringową, praktycznie obcych sobie osób, które muszą dopiero zapoznać się z topografią miejsca, w którym urządza się wesele.

Udogodnienia

Organizacja tego rodzaju zabaw jest czasami jednym z ważniejszych elementów oferty danego lokalu, w związku z czym możemy liczyć na liczne udogodnienia, istotnie odciążające nas w kwestii przedślubnych przygotowań. Zajazd na Kępie w Ustroniu na przykład oferuje weselnikom nieograniczony dostęp do gorących napojów i soków oraz oferuje pomoc w przygotowaniu m.in. oprawy muzycznej tudzież wystroju sali. Wychodzi też naprzeciw oczekiwaniom pary młodej, która chciałaby zapewnić zgromadzonym tort lub alkohol we własnym zakresie.

Nocleg

W wielu przypadkach restauracje dysponują też miejscami noclegowymi, których cena dla gości weselnych bywa szczególnie atrakcyjna. Apartament dla młodej pary często jest przy tym „prezentem od firmy” – w podzięce za zaufanie, jakim państwo młodzi obdarzają restaurację, wybierając ją na miejsce organizacji wesela w tym najważniejszym dniu w życiu.