Dlaczego rower to dobry prezent na komunię?

Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed monitorami. Warto więc od najmłodszych lat zaszczepiać w nich pasję do sportu. Dlatego dobrym pomysłem jest podarowanie roweru – to doskonały sposób na ruch na świeżym powietrzu. Doskonałą okazją jest komunia, kiedy tradycyjnie obdarowuje się dziecko prezentami. Podpowiadamy, dlaczego rower to dobry prezent na komunię!

rower dla dziecka - prezent na komunię

Na liście prezentów komunijnych coraz więcej sprzętów elektronicznych. Nie da się jednak ukryć, że spędzanie zbyt długiego czasu przed ekranem nie jest zdrowe. Zdrowie to ruch! Zaszczepienie w dziecku pasji do kolarstwa może sprawić, że wybierze rower nie tylko na rekreacyjne przejażdżki, ale również jako codzienny środek transportu. Tym samym połączy przyjemne z pożytecznym.

Wiosna to doskonały czas na podarowanie roweru

Uroczystości związane z komunią zazwyczaj odbywają się wiosną. To doskonały czas na rozpoczęcie nauki jazdy na rowerze lub spróbowanie swoich sił na prawdziwym, „dorosłym” jednośladzie. Dzieci w tym wieku są już wystarczająco duże, by poradziły sobie z tym zadaniem. Warto jednak wziąć pod uwagę wzrost dziecka, aby rower nie był dla niego za duży – niewygodna pozycja sprawi, że obdarowany może szybko się zniechęcić. Rower nie powinien być na wyrost. Te dopasowane do dziecka z pewnością sprawią, że będzie ono zadowolone z prezentu i z chęcią z niego skorzysta. Zwłaszcza, jeśli rodzice również posiadają rowery i razem wybiorą się na poszukiwanie śladów wiosny. To doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu oraz aktywność na świeżym powietrzu.

Ruch to zdrowie!

Rower na komunię to również doskonały sposób na zachęcenie dziecka do ruchu. Jeżdżenie na rowerze nie wymaga dużego wysiłku, zwłaszcza po równych drogach. Dziecko, które ma dużo energii z pewnością spożytkuje ją na leśnych drogach i pagórkach. Niezależnie od poziomu kondycji rower to idealny pomysł na prezent. Dziecku, które większość czasu spędza przed ekranem komputera lub smartfona pozwoli oderwać się na chwilę i poruszać się na świeżym powietrzu, a pełnemu temperamentu chłopcu lub dziewczynce pomoże w spożytkowaniu nadmiaru energii. Kto wie, być może dzięki takiemu prezentowi dziecko odkryje w sobie nową pasję, a z czasem będzie wykorzystywało rower nie tylko na rekreacyjne wycieczki, ale również jako codzienny środek transportu. Będzie to nie tylko zdrowe, ale również ekologiczne.

Rower nie musi być drogim prezentem

Może się wydawać, że zakup roweru wymaga dużego nakładu finansowego. Jednak dobrej jakości rowery dla dzieci można znaleźć w cenie około 500 zł. Nieco droższe plasują się w granicach 800-900 zł – duży wybór rowerów na komunię w tej cenie znajdziemy w sklepie Activsport. Nie są to ceny wygórowane, poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by na prezent zrzucić się w kilka osób. Dziecko z pewnością ucieszy się z tak klasycznego, a do tego ładnego prezentu – jest bowiem z czego wybierać wśród różnorodnych modeli i kolorów.

śr. ocena 0 / głosów 0