Rozrywka i nauka w jednym – zabierz dzieci do świata labiryntów i zagadek

Labirynt to najczęściej budowla składająca się z wielu korytarzy, pomieszczeń o zawiłym układzie. Labirynty miały strzec dostępu do cennego centrum – niegdyś grobowca, w którym oprócz ciała władcy znajdowały się kosztowności. Symbolika labiryntu występuje w kulturach na całym świecie. Może oznaczać ochronę lub inicjację, samopoznanie i rozwój. Współcześnie labirynty oznaczają świetną wszechstronnie rozwijającą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

Ekspert ze Świata Labiryntów mówi:

Współczesna technologia odseparowała od siebie członków rodziny. Zanurzeni w ekranach urządzeń nie uczymy się siebie. Labirynty i zagadki to świetny sposób na spędzenie ciekawego i angażującego czasu. To nauka polegania na sobie i okazja do budowania wspólnych wspomnień na całe życie zarówno dla dorosłych, jak i ich dzieci.

Labirynt na 3 ha powierzchni – podejmiesz wyzwanie?

Jeśli czas Twojego dzieciństwa przypadał na lata 90 i wcześniej to na pewno pamiętasz labirynty dodawane do kolorowanek i różnych książeczek dla dzieci. Zadanie było takie: przejdź labirynt, nie odrywając długopisu od kartki. Trudne? Czasami. Czy była z tego frajda? Jeszcze jaka. Zwłaszcza kiedy do zabawy wkraczał element rywalizacji z rówieśnikami lub rodzeństwem. Lubimy labirynty, są tajemnicze, zagadkowe, wprowadzają dreszczyk emocji. Świetnie wiedzą o tym twórcy historii fikcyjnych, labirynty często pojawiają się w książkach i filmach. Wystarczy przypomnieć słynną scenę śmierci Cedrica w filmie Harry Potter i Czara Ognia. Rzecz dzieje się w centrum labiryntu, który zbudowany jest z nieprawdopodobnie wysokiego żywopłotu. Kiedy oglądasz takie sceny, kibicujesz bohaterom, sam czujesz podekscytowanie, angażujesz się w poszukiwanie właściwej drogi. Co powiesz na wyzwanie? Labirynt w realnym świecie mierzący 3 ha przestrzeni. Podpowiemy, to bardzo dużo terenu. Cały porośnięty kukurydzą, w której został wycięty skomplikowany ciąg korytarzy. Wszystko dla rozrywki Twojej rodziny i… aktywnego rozwoju Twoich dzieci. To niesamowite miejsce wykreował Świat Labiryntów na Kaszubach.

Labirynty drewniane, labirynty panelowe, labirynty logiczne

Labirynty rozwijają umysł. Ćwiczą  kreatywność, wyobraźnię, pamięć. Uczą umiejętności i rozwijają poznawczo. Pomyśl tylko, jak korzystnie wpłyną na Twoje pociechy. Mają tę dodatkową zaletę, że trenują orientację przestrzenną, dostarczają ruchu, bo przecież gąszcz kukurydzianych czy drewnianych korytarzy należy pokonać pieszo. Niezwykle istotne jest, jak zabawa podczas pokonywania labiryntu wpływa na całą rodzinę. Zarówno rodzice, jak i dzieci zaangażowani są we wspólną aktywność. Dorośli nie mają gotowych rozwiązań, dzieci mają okazję na naukę od rodziców przez obserwowanie, jak ci sobie radzą. To cenny czas, który zbliża. Niezależnie więc do jakiego labiryntu zabierzesz swoją rodzinę – drewnianego, logicznego, z kukurydzy, dla najmłodszych – spędzicie wartościowy czas i zachowacie niesamowite wspomnienia.

śr. ocena 3.3 / głosów 6