Na co zwracać uwagę przy rezerwacji noclegów w hotelu?

Wyjeżdżając do obcego miasta – niezależnie od tego, czy jedziemy na wakacje czy w delegację – warto z dużym wyprzedzeniem zorganizować sobie nocleg, unikniemy w ten sposób gorączkowego poszukiwania wolnych miejsc. O czym powinniśmy pamiętać podczas rezerwacji pokoju w hotelu?

hotel

 Kosz pobytu

Kluczową kwestią podczas rezerwacji pokoju jest sprawdzenie dokładnych kosztów pobytu. Najczęściej na stronach internetowych hoteli nie znajdziemy takich informacji – podawane są jedynie pewne widełki cenowe, właściwa cena ustalana jest indywidualnie dla każdego gościa. Od czego zależy koszt noclegu.

Wpływ ma kilka czynników – mówi przedstawiciel Hotelu Uroczysko SPA&BUSINESS****  koło Kielc – Główny to długość pobytu, za pojedynczą noc w hotelu zapłacimy więcej, niż jeśli zdecydujemy się na tygodniowy pobyt. Więcej zapłacimy również jeśli przyjedziemy do hotelu sami – im większa ilość gości w pokoju, tym mniejsze koszty. W wielu obiektach cena noclegu uzależniona jest również od czasu przyjazdu – w sezonie turystycznym, czyli w czasie wakacji lub ferii zimowych czy w trakcie wystaw organizowanych na Targach Kielce koszty noclegów są wyższe, niż poza nimi.

Forma płatności za pobyt

Powszechną praktyką obiektów noclegowych – nie tylko hoteli, ale również domów wypoczynkowych, pensjonatów oraz innych – jest żądanie zaliczki na poczet rezerwacji pokoju w wybranym terminie. Takie rozwiązanie ma być zabezpieczeniem przed nieuczciwymi klientami, którzy rezerwują pokój, a następnie nie przyjeżdżają w wybranym terminie. Zaliczka ma posłużyć na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem pokoju oraz strat, wynikających z braku możliwości wynajęcia pokoju innym gościom. Dla nas, jako gości, zaliczka również jest korzystnym rozwiązaniem, gdyż dowód jej opłacenia stanowi dowód, że dopełniliśmy swojej części umowy, zgodnie z którą należy nam się nocleg. Kontaktując się w sprawie rezerwacji powinniśmy zapytać o kwotę zaliczki, dane do jej wpłacenia oraz termin dokonania wpłaty. Warto również od razu zapytać, w jakiej formie możemy opłacić resztę kosztów pobytu już po przyjechaniu na miejsce – większość hoteli honoruje płatność kartą oraz przelewy bankowe.

Dostępność i standard pokoju

Hotele bardzo często na swoich stronach internetowych udostępniają zdjęcia poszczególnych pokoi – niektóre z nich pod względem wystroju, wielkości i układu różnią się znacząco od pozostałych. Jeśli któryś z nich wpadnie nam w oko, warto przede dokonaniem rezerwacji noclegu zapytać czy istnieje szansa wynajęcia właśnie tego pokoju w interesującym nas terminie.