Zalety wycieczek jednodniowych

Wycieczki jednodniowe są bardzo popularnym wśród klientów sposobem wypoczynku. Organizowane przez biura podróży wyjazdy są przeznaczone zarówno dla mieszkańców danego regionu, jak i do przybywających do niego turystów. W naszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze zalety tego typu wyjazdów i wytłumaczyć, dlaczego od wielu lat ten sposób spędzania wolnego czasu cieszy się tak ogromną popularnością wśród turystów.

Na czym polegają wycieczki jednodniowe?

Wycieczki jednodniowe zazwyczaj są jednym z elementów oferty działających w danym regionie biur turystycznych albo instytucji kultury, które oferując tego rodzaju usługę umożliwiają swoim gościom dokładne obejrzenie miejsc, którymi się opiekują. Zazwyczaj jednak wycieczki jednodniowe są jednym z elementów oferty biur podróży. Mogą one obejmować bardzo wiele różnego typu elementów. Najczęściej polegają na dokładnym, oczywiście na tyle, na ile wystarczy na to jeden dzień, obejrzenie danego miejsca lub danego miasta, lub wzięcie udziału w odbywającym się w pewnej odległości od miejsca startu wycieczki wydarzeniu lub skorzystania z konkretnej atrakcji turystycznej. W ramach wycieczki jednodniowej można więc np. dokładnie obejrzeć stare miasto w Krakowie czy we Wrocławiu, pojechać do znajdującego się kilkadziesiąt kilometrów dalej aquaparku czy lunaparku, wziąć udział w spływie kajakowym, kuligu czy obejrzeć na żywo meczu lub wyścig samochodowy. Możliwości jest więc naprawdę dużo i różnią się one w zależności od regionu oraz od pory roku.

Do kogo skierowana jest oferta wycieczek jednodniowych?

Oferta wycieczek jednodniowych w zasadzie może być skierowana do każdego. Możliwość uczestnictwa w jakimś wydarzeniu kulturalnym, skorzystania z jakiejś konkretnej atrakcji turystycznej czy obejrzenia innego miasta może być przecież atrakcyjna zarówno dla przybywających do miejsca rozpoczęcia wycieczki turystów, jak i dla osób, które są mieszkańcami danego regionu.

Jak tłumaczy w rozmowie z nami, przewodnik z Biura Podróży Beskidzkiego Centrum Turystyki w Żywcu, która ma w swojej ofercie bardzo dużo wycieczek jednodniowych i to nie tylko na terenie Polski: Z naszej oferty wycieczek jednodniowych faktycznie korzystają zarówno mieszkańcy Żywca i okolicznych miejscowości, jak i przybywający na Żywiecczyznę turyści. Dla tych pierwszych wycieczki jednodniowe są możliwością oderwania się na chwilę od codziennych obowiązków i zobaczenia czegoś ciekawego lub np. wyjazdu i relaksu do jakiegoś aquaparku, z kolei znajdujący się akurat w okolicach turyści traktują nasze wycieczki jako możliwość ciekawego urozmaicenia swoich wakacji. Bardzo często bowiem w tracie np. dwutygodniowych wakacji w pewnym momencie nie ma już się pomysłu na to, gdzie można jeszcze pójść lub co można jeszcze zobaczyć. Wycieczka jednodniowa może być wtedy rozwiązaniem takiego problemu.

Biuro podróży, w którym pracuje nasz rozmówca organizuje np. wycieczki jednodniowe do Aquaparków w Polsce, na Słowacji i w Czechach czy wyjazdy na spływy przełomem Dunajca w Pieninach. Dzięki wykupieniu w biurze podróży wycieczki jednodniowej zostaniemy tam zawiezieni i przywiezieni z powrotem oraz nie będziemy musieli samemu kupować biletów wstępu. Wykupienie takiej wycieczki jednodniowej, zamiast samodzielnego jej organizowania na pewno wiec jest dużo wygodniejsze.

śr. ocena 5 / głosów 1