Zalety korzystania z basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej

Kąpiele w basenach termalnych zdobywają sobie coraz większą popularność – nic w tym dziwnego, gdyż jest to nie tylko zabawa i wspaniały sposób na relaks, ale również solidny zastrzyk zdrowia, szczególnie przez okresem zimowym. Jednym z najpopularniejszych w Polsce kompleksów basenów termalnych są Termy Bania, położone  Białce Tatrzańskiej. Oto kilka plusów korzystania z ich usług.

baseny termalne

Poprawa zdrowia

Wody termalne są bogate w cenne dla ludzkiego organizmu mikroelementy, takie jak siarczki, krzemionkę, wapń, magnez i żelazo, które mają niebagatelne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, przemianę materii, gospodarkę hormonalną ciała oraz kondycję psychiczną. Wysoka temperatura wód sprawia, że wymienione składniki łatwiej wchłaniają się do organizmu. Kąpiele w celach zdrowotnych zalecane są szczególnie osobom w trakcie rekonwalescencji po zabiegach medycznych i długich procesach leczniczych, a także przechodzących rehabilitacje po urazach i chorobach układu kostnego. Stwierdzono również, że kąpiele w wodach termalnych mogą być skuteczną metodą profilaktyki w przypadku zagrożenia chorobami Alzheimera i Parkinsona.

Relaks i poprawa samopoczucia

Każdy z pewnością wie, że kąpiel w ciepłej wodzie znakomicie odpręża i jest dobrą metodą walki ze stresem. Wysoka zawartość mikroelementów wchłanianych przez skórę sprawia, że pobyt w basenie termalnym przynosi jeszcze lepsze skutki, niż kąpiel w zwykłej wodzie – pozwala nawet skutecznie zwalczyć objawy tzw. jesiennej depresji

Mnóstwo zabawy dla całej rodziny

Kompleks Termy Bania są obecnie najnowocześniejszym kompleksem basenów termalnych w całej Polsce, oferującym nie tylko kąpiele z celach zdrowotnych, ale również bardzo zróżnicowane rozrywki dla dorosłych i dzieci. Znajdziemy w nim między innymi karuzelę wodną, armatki i kaskady wodne, zjeżdżalnie (największa z nich ma długość 125 metrów), sztuczną falę, wodospady i gejzery, dzikie rzeki, pole do zabaw zespołowych. Oferta atrakcji zmienia się w zależności od pory roku – w okresie wakacyjnym na gości czeka letni wodny plac zabaw z armatkami, zraszaczami oraz dmuchanymi zabawkami do pływania. Ponadto kompleks posiada wielkie saunarium, w którym skorzystamy z sauny fińskiej i parowej, „ruskiej bani” i wielu innych atrakcji.

Nocleg w Białce Tatrzańskiej

Baseny termalne są jedną z głównych atrakcji, które przyciągają wielu turystów do Białki Tatrzańskiej. Planując odwiedziny w kompleksie warto rozejrzeć się za odpowiednim noclegiem – wysokiej klasy pokoje znajdziemy w ofercie hotelu Carlina***.