Zakopane – zimowa stolica Polski

O tym, że zimową stolicą Polski jest właśnie Zakopane, wiedzą wszyscy. Wspaniałe położenie geograficzne u samego podnóża Tatr czyni z Zakopanego idealne miejsce dla amatorów narciarstwa i snowboardingu, a niepowtarzalne krajobrazy przyciągają artystyczne dusze jak magnes.

Zakopane

Krupówki, Witkacy i Puchar Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi, to najczęstsze skojarzenia z Zakopanem. Podczas gdy Krupówki i domy w stylu zakopiańskim, stworzonym przez naszego słynnego artystę, można podziwiać przez cały rok, to właśnie imprezy sportowe organizowane tu zimą budzą największe zainteresowanie turystów nie tylko z Polski, ale i całego świata – zauważa nasz rozmówca z Borowego Dworu.

Zakopane – raj narciarzy

Z najwyżej w kraju położonego miasta (na wysokości 800 m n.p.m.) można łatwo dostać się na kilka stoków o różnym stopniu trudności. Ulubionym miejscem szarży zaawansowanych narciarzy jest oczywiście Kasprowy Wierch, natomiast pierwsze kroki na nartach i desce warto stawiać na stacji narciarskiej SUCHE SKI, gdzie do naszej dyspozycji są bezpieczne wyciągi, szkoła narciarska, wypożyczalnia i oczywiście zaplecze gastronomiczne.

Inne popularne stoki w Zakopanem i okolicach to Harenda, Polana Szymoszkowa, Hawrań-Jurgów i Kotelnica Białczańska. Tak bogaty wybór stoków i wyciągów czyni z Zakopanego największy w Polsce ośrodek sportów zimowych. Narciarze już od najbliżej zimy będą mieli dodatkowo możliwość poszusowania na jednym skipass`ie na wyciągu SUCHE SKI, Szymoszkowej, Harendzie, Witowie i Kasprowym Wierchu.

Baza noclegowa

Ze względu na niezwykłe oblężenie turystyczne w miesiącach zimowych, znalezienie dobrego miejsca na nocleg bywa czasem nieco kłopotliwe i bardzo kosztowne. Ceny wynajmu pokoi w przepełnionych w sezonie hotelach i prywatnych kwaterach rosną czasem do niewyobrażalnych kwot, dlatego szykując się do zimowego szaleństwa w Zakopanem, warto rozejrzeć się za noclegiem w okolicznych miejscowościach.

Jednym z najprzyjemniejszych hoteli w rejonie jest Borowy Dwór, który zachęca turystów rozsądnymi cenami noclegów w połączeniu z bardzo wysokim standardem oraz łatwą i szybką komunikacją z Zakopanem i okolicznymi stokami.