Wyjazd z dzieckiem – na co zwrócić uwagę, szukając hotelu?

Wyjazd na wakacje z dzieckiem powinien być dobrze zaplanowany – najlepiej tak, aby skorzystali na nim zarówno rodzice, jak i pociechy. W zależności od wieku dziecka mogą być potrzebne inne udogodnienia. Najlepszym pomysłem jest wybór hotelu, który oferuje rozrywki dla każdego, zarówno starszych, jak i najmłodszych gości. Jednak na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

hotel w górach

Wakacje z dzieckiem mogą być nie lada wyzwaniem logistycznym. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach, a do tego znaleźć hotel, który spełni wymagania zróżnicowanej wiekowo grupy gości. Przedstawiamy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas szukania idealnego hotelu – dzięki temu każdy wyjazd będzie udany.

Udogodnienia dopasowane do wieku dziecka

Podczas poszukiwania idealnego hotelu na wyjazd z dzieckiem warto wziąć pod uwagę wiek dziecka. Małe dzieci mogą potrzebować dodatkowego łóżeczka, dostępu do łazienki czy czajnika elektrycznego. Warto więc zwrócić uwagę, czy hotel oferuje możliwość wypożyczenia łóżeczka turystycznego – dzięki temu nie będziemy musieli zabierać go ze sobą.

Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z pokoju zabaw, w którym będą mogły spędzić czas na przykład podczas brzydkiej pogody. W czasie, kiedy pociechy będą pod opieką animatora zabaw rodzice będą mogli spędzić spokojnie czas w strefie SPA.

Atrakcje sportowe i turystyczne w okolicy hotelu

Jeżeli wybieramy się na wyjazd ze starszymi dziećmi warto zwrócić uwagę, czy w pobliżu hotelu znajdują się atrakcje sportowe lub turystyczne dostosowane do dzieci. Wycieczki w góry mogą być fajne dla wszystkich, jeśli jednak szlak lub inne atrakcje są zbyt oddalone dziecko może mieć problem z przejściem tak dużej odległości.

Podczas zimowego wyjazdu na ferie warto wybrać hotel, który znajduje się w pobliżu stoków narciarskich i oferuje możliwość wynajęcia wykwalifikowanego instruktora. Narty lub snowboard to doskonały sposób na ruch na świeżym powietrzu. Latem doskonałym pomysłem na ruch jest rower lub kajaki. Doskonale zlokalizowany pod tym względem jest Hotel Pod Wulkanem, znajdujący się zaledwie kilometr od malowniczego jeziora Czorsztyńskiego oraz wielu innych atrakcji.

Pokoje hotelowe i wyżywienie

Ostatnią, choć nie najmniej ważną, kwestią jest rodzaj pokoi oraz wyżywienie. Warto zwrócić uwagę czy hotel oferuje bezpłatne lub tańsze noclegi dla młodszych dzieci. Przy wyjeździe z nastolatkiem warto sprawdzić, czy dostępne są pokoje typu studio – umożliwią spędzanie czasu w pokoju razem, z jednoczesnym zachowaniem prywatności i własną przestrzenią. Zapytajmy również o możliwość dostawki.

W przypadku wyjazdu z niejadkiem lub podczas wyjazdu, w którym cały dzień będzie wypełniony atrakcjami poza hotelem warto wybrać opcję śniadania wliczonego w cenę. Restauracja w pobliżu będzie dodatkowym atutem – w ten sposób będzie można pójść na posiłek o dowolnej porze dnia.

śr. ocena 0 / głosów 0