Jak wybrać dobry nocleg nad morzem?

Polskie morze to w ostatnich latach najpopularniejszy wśród Polaków kierunek wakacyjnych wyjazdów. Planując wyjazd w pierwszej kolejności należy zastanowić się, gdzie będziemy nocować. Bogata oferta hoteli, domów wypoczynków, pensjonatów oraz apartamentów sprawia, że wybór wcale nie jest tak oczywisty.

nocleg

Koszt pobytu

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jaką kwotę jesteśmy w stanie wydać na wakacyjny pobyt. Cena za noclegi w Gdańsku może zależeć od kilku czynników, między innymi:

  • Długości pobytu – większość obiektów przyjmuje zasadę, że im dłuższy pobyt, tym niższy koszt noclegu
  • Ilość osób – mniej zapłacimy wynajmując pokoje czy apartamenty przeznaczone dla większej ilości osób. Opłaca się zatem wyjeżdżać z całą rodziną lub w grupie znajomych
  • Standard obiektu – im lepsza lokalizacja czy wyposażenie obiektu, tym wyższe koszty. Generalnie za nocleg w obiekcie położonym w Gdańsku nad samym morzem lub w centrum zapłacimy więcej, niż na przeciwnym końcu miasta.

Koszt pobytu powinniśmy szacować na swoje możliwości finansowe. Wydanie wszystkich oszczędności na nocleg, nie pozostawiając sobie praktycznie niczego na zwiedzanie jest zdecydowanie bardzo złym pomysłem

Lokalizacja

Wspomniana lokalizacja wpływa nie tylko na koszt pobytu, ale również jego jakość. Pomyślmy: jeśli jedziemy nad morze głównie po to, by korzystać ze słońca, plaży i wody, to odpowiednim wyborem będą obiekty położone w pobliżu wybrzeża. Jeśli planujemy zwiedzanie, powinniśmy zainteresować się pobytem w obiektach blisko centrum czy Starego Miasta. Lokalizacja hotelu jest bardzo istotna również z punktu widzenia logistyki, szczególnie dla osób podróżujących przy pomocy środków komunikacji publicznej, nie posiadających własnego środka transportu.

Wyposażenie obiektu

Kolejną ważną kwestią jest to, jak obiekt, który wybieramy jest przystosowany do spełnienia naszych potrzeb. W ostatnich latach rosnącą popularnością zaczynają cieszyć się apartamenty do wynajmu krótkotrwałego – bogatą ofertę takich obiektów posiada firma Uno Apartments z Gdańska. Dlaczego warto rozważyć możliwość spędzenia urlopu właśnie w apartamencie? Ponieważ jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, zapewniające nam dużo większą niezależność, niż w przypadku pojedynczych pokoi hotelowych. Apartamenty to samodzielne mieszkania, wyposażone we wszystko, dzięki czemu poczujemy się zupełnie jak w domu. Głównym ich atutem są kuchnie lub aneksy kuchenne, w których możemy przygotować własne posiłki. Rozwiązanie takie jest szczególnie korzystne dla rodziców z małymi dziećmi lub osób na specjalnej dzieci, które z różnych powodów unikają stołowania się na mieście.

śr. ocena 5 / głosów 1