Wakacje w Hiszpanii. Największe atrakcje turystyczne

Podróże zagraniczne cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Jest to spowodowane chęcią poznawania kultury, środowiska i otoczenia innych państw. Badania pokazują, że najchętniej wybierane są regiony ciepłe, nadmorskie. Jednym z przykładów jest Hiszpania – kraj o bogatych walorach turystycznych i rozrywkowych. Podpowiadamy, jakie są najciekawsze atrakcje w Hiszpanii, które warto niezwłocznie odwiedzić.

Plaza Mayor

Barcelona jako najbogatsze kulturowo miasto Hiszpanii

Barcelona obfituje w wyjątkowe obiekty architektoniczne oraz muzea. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest Sagrada Familia. Ostateczną formę świątyni zaprojektował Antonio Gaudi, jednak jej budowa trwa już ponad 130 lat i nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie się zakończy. Sagrada Familia jest oryginalnym odniesieniem do przyrody, przede wszystkim ptaków i roślin.

Na uwagę w krajobrazie Barcelony zasługują szachownice równych, prostopadłych uliczek i malownicze kamienice, takie jak Casa Batllo i Casa Mila.

Specjaliści z biura podróży AS TRAVEL przekonują: Obie kamienice zostały zaprojektowane i stworzone przez mistrza Gaudiego. Casa Batllo zachwyca konstrukcją przypominającą rybie łuski, a Casa Mila – wykorzystaniem kamieni.

Dla miłośników sztuki i kultury obowiązkowym punktem na mapie Barcelony jest Muzeum Pabla Picassa lub Centrum Sztuki Współczesnej. Po pełnych przygód podróżach warto odwiedzić Parc de la Ciutadella, nazywany wielką oazą spokoju, którą otwiera Łuk Triumfalny.

Najbardziej malownicze regiony nadmorskie Hiszpanii

Większość osób podróżujących do Hiszpanii zwraca się w stronę nadmorskich kurortów i tamtejszych, pełnych życia miejscowości. Jednym z przykładów jest Costa Brava, czyli turystyczny region w północno – wschodniej części państwa. Ta hiszpańska atrakcja jest nazywana Dzikim Wybrzeżem przez liczne, strome i skaliste krajobrazy. Mimo dzikości środowiska można znaleźć tam najlepsze kurorty i hotele, urokliwe zakątki plaż i wiele klubów, tętniących życiem nocą.

Mówiąc o regionach nadmorskich, nie można zapomnieć o Teneryfie, należącej do Hiszpanii wyspie na Oceanie Atlantyckim. Teneryfa jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich i stanowi jeden z najchętniej wybieranych punktów turystycznych. Wyspa wyróżnia się czystymi plażami, mnogością palm i ciekawą fauną, w szczególności kolorowymi papugami. Na Teneryfie znajduje się też wulkan Teide z ośnieżonym szczytem.

Atrakcje turystyczne Madrytu – stolicy Hiszpanii

Madryt jest znany na całym świecie nie tylko, jako stolica państwa, ale też z najlepszych klubów piłkarskich i wysokiej klasy muzeów. Jednym z obowiązkowych punktów na mapie jest Plaza Mayor, czyli główny plac Madrytu. Jego centralnym punktem jest pomnik Filipa III.

Nie można zapomnieć też o Palazio Real – Pałacu Królewskim, który aktualnie pełni funkcję reprezentacyjną. W Madrycie warto wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach pełnych kamienic.

śr. ocena 0 / głosów 0