Przepis na udane wakacje z dzieckiem – Karkonosze

Wraz ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym, coraz więcej rodziców staje przed poważnym dylematem – gdzie wybrać się ze swoimi dziećmi na długo wyczekiwany urlop? Wiele osób uważa, że najlepszym kierunkiem na wypoczynek z dzieckiem w lecie są nadmorskie miejscowości, jednak w poniższym tekście postaramy się pokazać, czemu wyjazd w góry może być lepszym pomysłem.

W góry – ale dokąd?

Wybierając góry w które pojedziemy z naszymi pociechami warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skalę trudności, która będzie dostosowana do kondycji i sprawności fizycznej naszego dziecka. Zdecydowanie odradzamy na początek wyjazd w wysokie góry, ponieważ długie i żmudne trasy z dużymi zmianami wysokości sprawią, że nasze dziecko najprawdopodobniej nie będzie się dobrze bawiło, a co więcej nie będzie chciało więcej jechać w góry. Darujmy sobie zatem na początek Tatry. Lepszym kierunkiem z pewnością będą Karkonosze. Góry te są bowiem bardzo zróżnicowane i można w nich znaleźć trasy dostosowane do możliwości turystów w każdym wieku i o każdym stopniu zaawansowania. Pamiętajmy, że pierwsza wyprawa w góry z dzieckiem powinna być na tyle łatwa i ciekawa, żeby sprawiała mu przyjemność.

Wybór odpowiednich miejsc noclegowych

Nie możemy się też ograniczać do zapewnienia naszym dzieciom jedynie górskich wycieczek. Dzieci mają to do siebie, że bardzo szybko się nudzą i żeby spędzone z nami wakacje były udane, trzeba im zapewnić jak najwięcej atrakcji. Z tego względu oprócz wyboru właściwego pasma górskiego, musimy także dokonać wyboru miejscowości, która stanie się naszą bazą wypadową. Jeżeli decydujemy się na wyjazd w Karkonosze, dobrym wyborem będzie np. poszukanie noclegów w Szklarskiej Porębie. Jest to miasteczko, z którego wychodzi bardzo dużo szlaków pieszych, dzięki którym nasze dzieci będą mogły poznać uroki górskich wędrówek. W Szklarskiej Porębie mamy także do wyboru wiele szlaków rowerowych, wystarczy więc pójść do wypożyczalni i spędzić miły dzień podążając malowniczymi górskimi dróżkami na jednośladach. A jeżeli już będziemy mieli dosyć górskich wycieczek i nasze dziecko będzie chciało zrobić sobie dzień przerwy i skorzystać z innych form rozrywki, z tym również nie będzie problemu. W Szklarskiej Porębie znajduje się bowiem bardzo dużo pensjonatów i domów wczasowych, które oferują dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Jednym z takich miejsc jest Pensjonat Dom Pod Koziołkami w Szklarskiej Porębie, który jest doskonałym wyborem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników górskich wędrówek. Dzieci z pewnością będą się cieszyły ze znajdującego się koło domu placu zabaw oraz ze strefy rozrywki, w której mogą pograć np. w piłkarzyki. Z kolei dorośli goście mogą skorzystać ze znajdującej się w domu strefy SPA i baru. Pensjonat znajduje się zaledwie 10 minut drogi od wyznaczonych szlaków turystycznych, jest więc doskonałym wyborem dla każdego.