Pomysły na tanie wakacje

Sezon urlopowy rozpoczęty, wszyscy znajomi chwalą się zdjęciami z podróży, a Tobie brakuje środków na zorganizowanie wyjazdu? Poniżej podpowiadamy, jak zaplanować oszczędne wakacje, aby przeżyć niezapomnianą przygodę i jednocześnie nie wyczyścić swojego portfela.

tanie wakacje

Proponujemy 2 skuteczne rozwiązania: modną wycieczkę survivalową albo wyjazd do pobliskiego miasta. Wybierz swoją podróż marzeń i sprawdź, jak się zabrać za zorganizowanie wakacji!

1. Elementy survivalu za grosze

Wyjazd typu survival jest opcją doskonałą dla osób żądnych przygód, które potrafią sobie poradzić w różnorodnych warunkach, także tych ekstremalnych. Nie każdy survival oznacza jednak prawdziwą szkołę życia. Z łatwością zorganizujemy niezapomniany wyjazd z elementami survivalu, aby zasmakować, czym tak naprawdę jest ten rodzaj atrakcji.

Zalet wyjazdów survivalowych jest całe mnóstwo. Jest to jedna z najtańszych form podróżowania, bowiem ekskluzywne elementy podróży zamieniamy na bardzo proste.

I tak dla przykładu survival pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze wydane na drogi hotel czy ośrodek wypoczynkowy. Noclegi organizujemy wedle uznania i wówczas poniesiemy koszty np. za pole namiotowe czy wynajem miejsca wypoczynku – które są o wiele tańsze.

Na takim wyjeździe rezygnujemy z samochodów i drogich środków transportu – poruszanie się taksówką byłoby absurdem i zburzyłoby wizję wycieczki. Dlatego stawiamy na rower, szlaki turystyczne czy długie wędrówki, oszczędzając pieniądze na benzynę i transport.

Na tego typu wakacjach zapominamy o dużych wydatkach na wyżywienie. Luksusowe restauracje, bufety hotelowe i drogie jedzenie zastępują puszki, suche pokarmy oraz jedzenie, które przygotujemy sami, np. w trakcie ogniska.

Rozrywka, którą zaplanujemy zapewne będzie zupełnie za darmo! Na wyjeździe survivalowym korzystamy z piękna i dobrodziejstw natury, stawiamy na sport i ekstremalne przeżycia, nie wydajemy zatem pieniędzy na drogie atrakcje, opłaty za wizyty w miejscach publicznych i lokalach.

2. Pod latarnią najciemniej, czyli wypad za miasto

Często wyszukujemy piękne i malownicze, a odległe miejscowości, nie sądzimy bowiem, że oczekiwane piękne scenerie czekają na nas tak blisko! Zwykle wydaje się nam, że im dalej, tym ładniej – nic bardziej mylnego! Zabiegani na co dzień nie mamy czasu poznać okolic naszego miasta, a prawdopodobnie tam kryją się niezapomniane wrażenia. Zacznij od prześledzenia mapy w poszukiwaniu wartościowych miejsc, zapytaj rodziny i znajomych, czy zwiedzali okolice i mają do polecenia miejsce godne uwagi. Wybierz, w zależności od własnych oczekiwań, zabytkową miejscowość, malownicze scenerie albo prawdziwe zacisze na idealny odpoczynek. Takie miejsce docelowe zagwarantuje Ci ucieczkę przed zapełnionymi turystami kurorty, a także, co za tym idzie, niższe ceny.