Pogorzelica. Idealne miejsce do spędzenia wakacji z dzieckiem

Wakacyjny wyjazd nad morze z dzieckiem to doskonały pomysł pod warunkiem, że właściwie go przemyślimy. Niebagatelne znaczenie ma znalezienie miejscowości w której planujemy zaznać letniego wypoczynku. Ważne, by przypadła ona do gustu naszym maluchom. Na szczęście polskie wybrzeże stwarza szereg możliwości. Ciekawy wybór stanowi Pogorzelica koło Rewala.

Dobrodziejstwa natury

Walorów naturalnych polskiego wybrzeża nie trzeba nikomu przedstawiać. Przestronne plaże i morze zachęcają do pływania oraz długich spacerów. W przypadku Pogorzelicy nie jest inaczej. Atrakcję samą w sobie stanowi strzeżone, 100-metrowe kąpielisko. To bezpieczne miejsce, wprost stworzone do zabaw nad wodą. Dzieciom daje wielką frajdę, ale też sporą korzyść zdrowotną. Nasycone jodem powietrze wpływa pozytywnie na drogi oddechowe, z którymi problemy ma wielu maluchów. Dotlenieniu służą też pogorzelickie lasy, idealne na wycieczki – na przykład rowerowe. Spokojna okolica sprzyja obcowaniu z naturą i spełnia oczekiwania rodziców, którzy chcą by ich podopieczni spędzali wakacje na świeżym powietrzu, a nie przed ekranem komputera.

Miejscowe atrakcje

Dzieci to szczególnie wymagający wczasowicze, czerpiący radość z innych rzeczy niż dorośli. Planując wakacje nad wodą weźmy to pod uwagę, ostrożnie dobierając atrakcje. Pogorzelica ma ich kilka. Obowiązkowy punkt odwiedzin stanowi miejscowy aquapark – szczególnie w sytuacji, gdy morze okaże się za zimne do kąpieli. Sporo rodzinnej zabawy przysporzy też wizyta w kręgielni. Więcej ciekawych rozrywek znajdziemy w sąsiednich miejscowościach, takich jak Rewal czy Trzęsacz. Możemy do nich dojechać przy pomocy turystycznej, Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej. W letnie weekendy na trasie kursują składy w stylu retro. Jazda takim taborem to ciekawe doświadczenie nie tylko dla najmłodszych.

Zaplecze wypoczynkowe

Zakwaterowanie odgrywa niebagatelną rolę. Dzieci – szczególnie kilkuletnie – potrzebują komfortowych warunków bytowych. Te może im zapewnić wyłącznie dobry ośrodek wczasowy. Pogorzelicka baza wypoczynkowa to nie tylko wysokiej klasy pokoje i apartamenty, ale też szereg dodatkowych udogodnień – baseny, kawiarnie czy strefy SPA. Obiekty takie jak Baltic Inn przy ulicy Teligi, wystawiają lokalnej turystyce najlepsze możliwe świadectwo. Nic zatem dziwnego, że Pogorzelica stanowi ulubione miejsce rodzinnych wypadów, a liczba osób zainteresowanych tym kierunkiem wzrasta z roku na rok. I Ty możesz do nich dołączyć! Spraw frajdę sobie i swoim dzieciom.