Podróż dookoła Stanów. Miejsca w USA godne odwiedzenia

Stany Zjednoczone to niezwykle urozmaicony kraj, dlatego jeśli planujesz go odwiedzić, możesz wybierać wśród wielu możliwości zwiedzania. Wybór miejsc do odwiedzenia oraz styl podróżowania zależy do twoich upodobań. USA z pewnością urzeknie swoją atrakcyjnością zarówno miłośników dzikiej przyrody, jak i osoby chcące przeżyć przygodę w jednej z największych amerykańskich metropolii. Sprawdź, co warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych.

podroz dookola usa biuro podrozy

Parki narodowe

Stany Zjednoczone słyną z parków narodowych, w których można zobaczyć nietypowe krajobrazy i formacje roślinne charakterystyczne dla danego regionu. Każdy park jest inny i przyciąga turystów swoim wyjątkowym charakterem. Przewodnik z biura podróży KIRIBATI CLUB zdradza, że na odwiedzających największe wrażenie robi Park Narodowy Yellowstone. Podczas odwiedzin można zaobserwować liczne zwierzęta, między innymi jelenie i łosie, a nawet bizony. Wyprawa zwykle skupia się na dotarciu do najbardziej atrakcyjnych punktów widokowych, z których rozpościerają się niezapomniane widoki. Możesz podziwiać szczyty górskie, piękne jeziora i imponujące rzeki.

Niezwykle ciekawa jest także wyprawa do Parku Narodowego Sekwoi, w którym można zobaczyć drzewa liczące ponad 3000 lat, osiągające rozmiary ponad kilkudziesięciu metrów. Obowiązkowym punktem wyprawy dla miłośników parków narodowych jest także Wielki Kanion. To gigantyczny przełom rzeki Kolorado, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Od Los Angeles po Nowy Jork

Dla osób, które chciałyby zobaczyć jak najwięcej charakterystycznych dla USA miejsc w krótkim czasie, interesującą opcją może być podróż pomiędzy dwoma wielkimi miastami Stanów Zjednoczonych. Jeśli planujesz podróż dookoła Stanów, to przejazd trasą między Los Angeles i Nowym Jorkiem pozwoli Ci poznać najciekawsze i najbardziej znane miejsca. Zaletą takiego typu podróży jest ogromna różnorodność atrakcji. Poruszasz się z zachodu na wschód, po drodze odwiedzając wszystko to, co jest najbardziej atrakcyjne w danym regionie.

Jeśli dobrze czujesz się w wielkich metropoliach, równie ciekawą opcją będzie zwiedzenie największych miast z ich wszystkimi ciekawymi punktami. Możesz również zdecydować się na tak zwany roadtrip, czyli bycie stale w trasie z przystankami w interesujących miejscach.

Stany Zjednoczone są niezwykle urozmaicone, dlatego, jeśli planujesz zwiedzanie, wybierz, co chcesz zobaczyć i dostosuj tryb podróżowania do swoich potrzeb. Tutaj każdy znajdzie coś interesującego, co przykuje jego uwagę. Trzeba jedynie wiedzieć, gdzie tego szukać i odpowiednio przygotować się do wyprawy.

śr. ocena 5 / głosów 2