Objazdówka po Niemczech. Miejsca warte odwiedzenia

Wycieczki objazdowe po różnych państwach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przestają się również kojarzyć z męczącą tułaczką, podczas której nie można wypocząć. Obecnie, tego rodzaju wycieczki są organizowane w taki sposób, aby zapewnić jak największy komfort podróżującym. Państwem, które warto zwiedzić w ten sposób są Niemcy. Podpowiadamy, w które miejsca podczas objazdówki warto tam pojechać oraz jakie są jej zalety.

Wycieczka do Niemiec

Berlin – obowiązkowy punkt podróży

Wycieczkę objazdową po Niemczech zdecydowanie trzeba rozpocząć od stolicy. Berlin jest bogactwem ciekawych miejsc, do których w szczególności należy dzielnica Mitte – pełna znanych atrakcji. Stamtąd warto udać się do Berliner Fernsehturn – najwyższego budynku w Niemczech, z którego widać większą część miasta.

Istotnym miejscem w Berlinie jest również Katedra Berlińska, z której można wybrać się do Bramy Brandenburskiej – najpopularniejszego punktu w stolicy Niemczech, będącego symbolem jedności. Budowla wsparta jest na kolumnach, a jej wysokość wynosi aż 26 metrów.

W Berlinie można zwiedzić również Operę Narodową, a także Urząd Kanclerza Federalnego. Wszystko to jest możliwe, dzięki skorzystaniu z propozycji firm oferujących wycieczki objazdowe, które wykorzystują samochody odbierające pasażerów spod domu.

O wycieczkach objazdowych wypowiada się pracownik firmy AMO – BUS: Można zauważyć, że coraz więcej osób z chęcią korzysta z wycieczek objazdowych. Nic dziwnego, ponieważ są organizowane od początku do końca i zapewniają bezpieczeństwo wszystkim turystom. Mimo bycia w ciągłej podróży nie są męczące i dużo osób chwali sobie taki sposób zwiedzania.

Frankfurt i Kolonia

Architekturę Frankfurtu można zdecydowanie określić jako nowoczesną. To miasto pełne wysokich budynków i wież, przypominające do złudzenia Nowy Jork. Obowiązkowym punktem do zwiedzenia podczas wycieczki objazdowej we Frankurcie jest Mainhattan, czyli dzielnica finansowa. Jest to miejsce z licznymi drapaczami chmur i możliwością udania się na szczyt Main Tower o wysokości 220 m.

Niedaleko tej dzielnicy przepływa rzeka Men, w okolicy której wyznaczonych jest wiele ścieżek spacerowych. Podczas objazdówki warto udać się do także na Altstadt, czyli Starego Miasta, które szczyci się przedwojenną architekturą, a także do 22 – hektarowej palmiarni.

Największą atrakcją w Kolonii jest Katedra, którą można zwiedzić w środku, a także wejść na wieżę z tarasem widokowym. Po obejrzeniu miasta z góry dobrze jest wybrać się do Wallraf – Richartz – Museum & Fondation Corboud – muzeum ze średniowiecznymi obrazami, w którym znajdują się jedne z najliczniejszych zbiorów w Europie. Dla smakoszy ciekawym miejscem będzie Muzeum Czekolady, w którym można zobaczyć etapy produkcji czekoladek.

Główne zalety wycieczek objazdowych

Wycieczki objazdowe pozwalają na zwiedzenie wielu miejsc w stosunkowo krótkim czasie. Skorzystanie z możliwości przejazdu wieloosobowym busem pozwala na wygodną jazdę nawet za granicę. Co więcej, jest się zwolnionym z obowiązku długotrwałego prowadzenia samochodu, a dzięki temu można w całości cieszyć się wyjazdem.

Ten rodzaj podróżowania pozwala na dokładne zwiedzenie najważniejszych miejsc w danym państwie, poznanie jego kultury i obyczajów. Podczas wycieczki objazdowej zawsze jest czas na odpoczynek i możliwość zrobienia wielu pięknych zdjęć.

Podróżowanie z przewoźnikiem to duży komfort, ponieważ busy wyposażone są w klimatyzację, która jest zbawieniem podczas letnich objazdówek.

śr. ocena 0 / głosów 0