Narty w Kotlinie Kłodzkiej – dlaczego warto?

Kotlina Kłodzka i jej ośrodki – Zieleniec i Czarna Góra to miejsca na mapie Polski, które są często wybierane przez miłośników sportów zimowych. Okazuje się, że aby przyjemnie spędzić wakacje zimowe, nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę, gdyż nasza własna Kotlina Kłodzka oferuje atrakcje na podobnym, a nawet wyższym poziomie, co ośrodki zagraniczne.

Na narty do Czarnej Góry

Czarna Góra nie bez powodu jest uznawana za najlepszą stację narciarską w rejonie Kotliny Kłodzkiej. Dwa lata temu została uhonorowana prestiżowym tytułem Poland’s Best Ski Resort 2015, dla najlepszej stacji narciarskiej w Polsce. Fanom sportów zimowych Czarna Góra oferuje m.in. trzy koleje liniowe oraz siedem wyciągów talerzykowych. Narciarze oraz snowboardziści mogą z kolei skorzystać z oferty 14 tras zjazdowych o łącznej długości 10,5 km, które są regularnie naśnieżane. Niewątpliwą zaletą tras narciarskich oferowanych przez stację w Czarnej Górze, jest także obecność oświetlenia, które pozwala na bezpieczną jazdę nawet po zmroku do godziny 22. W sezonie zimowym ośrodek w Czarnej Górze cieszy się dużą popularnością wśród turystów, łącznie gości ponad 5 tysięcy fanów sportów zimowych. Na jego dużą popularność wpływ ma dostępność licznych miejsc parkingowych oraz atrakcji dla całej rodziny. Warto też zarezerwować nocleg w jednym z urokliwych pensjonatów, jak np. Hotelik Orański w Stroniach Śląskich.

Mikroklimat alpejski w Zieleńcu

Z kolei ośrodek narciarski Zieleniec Ski Arena jako jedyny w Kotlinie Kłodzkiej oferuje swoim gościom kolej kanapowo – gondolową. Oprócz niej Zieleniec posiada także 24 kolejki i wyciągi narciarskie oraz udostępnia swoim gościom 41 tras narciarskich o łącznej długości ponad 21 kilometrów. Zieleniec jest także miejscem, które szybko i intensywnie się rozwija. Właściwie każdego roku udoskonalana jest infrastruktura oraz atrakcje dla odwiedzających, aby sprostać wysokim wymaganiom narciarzy i turystów.

Decydując się na wyjazd do Zieleńca, należy wziąć pod uwagę także jego charakterystyczny mikroklimat, który przypomina ten obecny w Alpach. Odwiedzenie tego ośrodka, oprócz poprawy kondycji, z pewnością będzie wiązało się także z korzyściami zdrowotnymi. Rodziny z dziećmi z kolei mogą skorzystać z bogatej oferty szkółek nauki jazdy na nartach i snowboardzie, które prowadzą swoje zajęcia na zielenieckich stokach. A nawet jeśli nie będziemy chcieli uczyć się jazdy na nartach, to okolica obfituje w tak dużą ilość atrakcji i urokliwych miejsc, że warto się tu wybrać dla nich samych i dla przyjemnego spędzenia czasu.