Kwatery przyjazne rodzinom z dziećmi

Gdy wyjeżdżamy na wakacje z dziećmi, to musimy bardziej selekcjonować miejsca noclegowe. Oczywiste jest, że wybierzemy jedynie te, które są przyjazne rodzinom z dziećmi – zanim jednak zaczniemy je wyszukiwać, to warto się zastanowić: przyjazne rodzinom z dziećmi, czyli jakie? Co powinny zawierać, a czego mieć nie mogą? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Kwatery przyjazne rodzinom z dziećmi

Kwatery dla rodzin – odpowiednie wyposażenie

Zacząć należy od tego, że dla najlepsze dla rodziny z dziećmi będą pokoje rodzinne. Choć brzmi to jak oczywistość, to nie zawsze jest to takie jasne dla właścicieli, którzy „pokoje rodzinne” rozumieją jako np. zwykłe pokoje + przystawka dla dzieci. Dobrze wyposażone pokoje rodzinne mają również te mniej oczywiste elementy wyposażenia, takie jak filtr hipoalergiczny zamontowany w wentylacji czy lodówkę, w której można przechować jedzenie i przekąski dla dzieci, jeśli nie będą mogły wytrzymać do śniadania czy obiadu. Kwatery rodzinne, takie jak na przykład Apartamenty Wisła, oferują nawet dostęp do kuchni na wypadek, gdyby trzeba było przygotować specjalne jedzenie dla malucha w wyznaczonej przez siebie porze. W pokojach są także telewizory, na których dziecko będzie mogło oglądać ulubione bajki.

Obsługa w kwaterach dla rodzin

W pensjonatach czy noclegach dla rodzin z dziećmi pracuje zazwyczaj obsługa przygotowana na przyjazd dzieci. Taka obsługa służy informacją na temat lokalnych atrakcji turystycznych, również tych dla dzieci lub właśnie takich, do których z dziećmi wchodzić nie wolno. W recepcji uzyskamy także informacje na temat dyżurujących aptek czy numery telefonów do przychodni.

Wbrew pozorom nie zawsze możemy mieć do czynienia z taką jakością obsługi, dlatego zawsze przed wyjazdem warto skontaktować się z danym pensjonatem. Bardzo często nawet już w pierwszej rozmowie będziemy mogli wyczuć, czy pracownicy są przyjaźni i wykazują się empatią oraz zrozumieniem, tak potrzebnymi w przypadku wizyty z dziećmi czy w przypadku nieoczekiwanych sytuacji, takich jak wezwanie lekarza czy przechowanie wózka.

Kwatera przyjazna rodzinom z dziećmi – dobra lokalizacja

Jednocześnie taka kwatera powinna być dobrą bazą wypadową do wszelkich atrakcji – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Musi mieć więc dogodną lokalizację. Jeżeli mieści się w dużych kurortach, takich jak Zakopane, to nie powinna być usytuowana w centrum miasta, które jest głośne całą dobę. Co innego mniejsze miejscowości – w nich usytuowanie kwater w centrum może być bardzo wygodne, bo będzie można załatwić każdą sprawę szybko i bez uruchamiania samochodu. W dodatku będziemy mieli łatwy dostęp do wielu atrakcji dla dzieci, takich jak place zabaw czy lodziarnie, a zimą będzie można szybko dostać się na stok. W takich miejscowościach jak na przykład Wisła, z centrum miasta można dojść na stok na piechotę – eliminuje to pakowanie się do samochodu, co w przypadku dzieci jest naprawdę ogromnym ułatwieniem. Miejscowość ta jest zresztą bardzo popularna wśród rodzin ze względu właśnie na bliskość wielu atrakcji – latem wielu szlaków pieszych i rowerowych, a zimą stoków narciarskich. W dodatku nie jest aż tak oblegana i zatłoczona, jak wspomniane już Zakopane, a stoki i szlaki są łatwiejsze i przystępne również dla dzieci.

śr. ocena 0 / głosów 0