Kamper, czyli ciekawa opcja na wakacje

Marzysz o wakacyjnej wyprawie pełnej przygód? W czasie urlopu chcesz dowolnie decydować o tym, gdzie znajdziesz się kolejnego dnia? Nie przepadasz za atmosferą hoteli? Wakacje w kamperze to idealna opcja dla ciebie! Co ważne, aby podróżować w ten sposób, wcale nie musisz kupować własnego wozu – w Polsce działają już naprawdę dobre wypożyczalnie, a wynajęcie kampera może być tańsze niż wyjazd na zorganizowaną wycieczkę.

Kamper

Jeszcze do niedawna caravaning miał opinię bardzo kosztownej formy wypoczynku. Rzeczywiście zakup nowego kampera to spory wydatek, jednak na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej samochodów używanych, a dużych miastach, takich jak np. Kraków, działają wypożyczalnie. A ponieważ podróżując kamperem nie musisz płacić za noclegi w hotelach i jedzenie „na mieście”, takie wakacje w ogólnym rozrachunku mogą okazać się najtańszą opcją.

Podzielone wydatki to mniejsze wydatki

Dobowe ceny wynajęcia kampera wahają się od ok. 300 do nawet 600 zł w zależności od wielkości samochodu i jego rodzaju oraz sezonu, w jakim planujemy wyprawę, a także długości najmu. Do kosztów takich wakacji trzeba oczywiście doliczyć również paliwo. Choć pozornie mamy tu do czynienia ze sporymi wydatkami, pamiętajmy, że dzielą się one na wszystkich podróżujących, a w dużym kamperze może pomieścić się nawet 7 osób. Co ważne, podróżując kamperem nie musimy korzystać z oferty hoteli czy innych noclegowni. Na noc możemy zatrzymać się w wyznaczonym do tego miejscu, ale niekoniecznie na płatnym kampingu. Ponieważ w samochodzie jest łazienka oraz aneks z lodówką i kuchenką, nie trzeba też wydawać na jedzenie w barach czy restauracjach. Jeżeli planujesz wypad całą rodziną lub z grupą przyjaciół, wynajęcie kampera po prostu się opłaca.

Decyduj, gdzie spędzisz swój wolny czas

Niezależność od ośrodków wypoczynkowych i publicznych środków transportu daje ci pełną kontrolę nad tym, gdzie spędzisz kolejne dni wakacji i kiedy dokładnie dotrzesz do wybranego miejsca. Podróżowanie kamperem to też elastyczność. Planowałeś jechać do Włoch, ale po drodze zachwyciły cię austriackie Alpy? Możesz zatrzymać się właśnie tutaj. Miałeś zamiar opalać się w Albanii, ale zaskoczyła cię brzydka pogoda? Odpalaj kampera i ruszaj do Grecji! Wyjazd kamperem oznacza, że nie jesteś związany zaliczkami na poczet pobytu w konkretnym miejscu ani rozkładami jazdy pociągów czy autobusów, a więc możesz dowolnie i bez ryzyka zmieniać swoje plany.

Bardzo ważną kwestią, na którą zwracają uwagę przede wszystkim rodziny z dziećmi, jest wygoda – zauważa nasz rozmówca z wypożyczalni kamperów SPIDERCAMPER w Krakowie. Dlatego naszym klientom proponujemy pojazdy z całym niezbędnym wyposażeniem, od klimatyzacji w kabinie kierowcy, przez podgrzewacz wody użytkowej i kuchenkę w części wypoczynkowej, po udogodnienia, takie jak TV i moskitiery. Bezpieczeństwo i przyjemność jazdy gwarantują niezawodne podwozia Forda i Fiata.

Wakacyjna podróż kamperem to pomysł dla osób niezależnych, które przedkładają wolność nad biernym wypoczynkiem luksusowych kurortach. Caravaning zapewnia jednocześnie wygodę i możliwość spędzania czasu w ulubionym towarzystwie.

śr. ocena 0 / głosów 0