Festiwale filmowe we Wrocławiu. Gdzie szukać noclegu?

Wrocław to niezwykle ważne miejsce na mapie polskich festiwali filmowych. Nic więc dziwnego, że z roku na rok pielgrzymki kinomaniaków do stolicy Dolnego Śląska robią się coraz liczniejsze. Które festiwale warto „zaliczyć” we Wrocławiu i jak znaleźć nocleg w tym mieście, by nie uszczuplić budżetu przeznaczonego na kino?

festiwale-filmow

Kino niezależne i amatorskie

Niezależność chyba nigdy nie była tak bardzo gloryfikowana jak teraz. Nic więc dziwnego, że wielu widzów znudzonych blockbusterową papką sięga po filmy może nie zawsze perfekcyjne technicznie, ale mające w sobie spore pokłady życiowej prawdy. Dla tych wszystkich, którzy szukają tych właśnie wartości w świecie dziesiątej muzy powstał wrocławski Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN.

Kino wymykające się sztywnym kategoriom

Wyżej wymieniony festiwal to zaledwie przedsmak tego, co czeka na gości Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-mobile Nowe Horyzonty. To bezsprzecznie największy magnes festiwalowego Wrocławia. Jeśli szukacie filmów niebanalnych, kręconych przez wizjonerów, szaleńców i geniuszy, nie możecie przegapić tego prawdziwego święta kina.

Kino dokumentalne najwyższych lotów

Film dokumentalny przeżywa swój renesans. Szczególnie cenione są produkcje pełnometrażowe. Nietrudno zgadnąć, co przyciąga widzów do tej formy wyrazu. Autentyczność, niezwykle wysoki poziom artystyczny dzieł czy wreszcie to, co chyba najważniejsze: możliwość zetknięcia się ze światem, do którego z różnych powodów nie mamy dostępu. Najciekawsze filmy tego gatunku corocznie prezentowane są między innymi właśnie we Wrocławiu.

Jeśli wybieracie się do Wrocławia, na przykład na któryś z wyżej opisanych festiwali, a szukacie noclegu w świetnych warunkach i równie atrakcyjnej cenie, sprawdźcie ofertę trzygwiazdkowego hotelu Sleep. Więcej informacji na jego temat znajdziecie wchodząc na stronę http://www.hotelsleep.pl.