Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Indonezji

Indonezja jest przez wielu uważana za raj na ziemi. Aby ją dobrze poznać, trzeba na własne oczy zobaczyć to, co ma do zaoferowania. Coraz lepsze ceny biletów lotniczych sprawiają, że wyjazd do tak odległego miejsca nie jest już nierealnym marzeniem, toteż przedstawiamy wam kilka powodów, dla których warto zdecydować się na wakacje w Indonezji.

Kraj kontrastów

Terytorium Indonezji składa się z kilkunastu tysięcy wysp i wysepek. Kilka tysięcy z nich jest niezamieszkanych, a na pozostałych mieszka 240 mln Indonezyjczyków, wychowanych w różnych kulturach, mówiących różnymi językami. Jako, że różnice ekonomiczne pomiędzy poszczególnymi regionami są bardzo widoczne, Indonezja nazywana jest krajem kontrastów, co czyni ją szczególnie atrakcyjną destynacją podróżniczą.

Nie bez znaczenia jest także tropikalny klimat Indonezji, w której średnia temperatura wynosi zwykle około 28 stopni na równinach i 23 w wysokich górach. Występują tam dwie pory roku: sucha, przypadająca w większej części kraju na okres od maja do października i deszczowa, trwająca od listopada do kwietnia. Warto wziąć to pod uwagę podczas planowania podróży – dodaje przedstawiciel Kiribati Club, w którego ofercie znaleźć można również zorganizowane wyprawy do Indonezji.

Choć w czasie deszczów da się podróżować, to trzeba brać pod uwagę ich różną intensywność. Przy dużych opadach drogi mogą okazać się nieprzejezdne, co znacznie pokrzyżuje większość planów podróżniczych. Szczyt sezonu przypada na porę suchą, kiedy opady występują sporadycznie lub wcale.

Najlepsze atrakcje

Indonezja to przepiękny kraj, którego przyroda zachwyci nawet najbardziej wymagającego podróżnika. Do jej największych atrakcji należą:

  • rajskie plaże na Bali, Lombok lub Archipelagu Gili (gdzie szczególnie warto spróbować snorkelingu, ponieważ spotkać można tam nie tylko kolorowe rybki, ale także żółwie morskie),
  • wulkany – na terenie Indonezji znajduje się ich aż 500, a 128 z nich pozostaje czynnych, dlatego kraj ten uważany jest za najbardziej aktywną wulkanicznie strefę świata; najbardziej znanymi wulkanami są Bromo na Jawie, Batur na Bali oraz Rinjani na Lombok,
  • bujna zieleń – Indonezja zachwyca swoją przyrodą, która na długo pozostanie w pamięci każdego, kto zdecyduje się ją odwiedzić.

Wakacje w Indonezji – dlaczego warto

Indonezja jest krajem wprost idealnym, ponieważ posiada wszelkie atrakcje, które umożliwiają wypoczynek. Piaszczyste plaże, turkusowa woda w morzu, a dodatkowo w porze suchej gwarantowana pogoda czynią z niej niemal raj na ziemi. Ponadto, Indonezja zachwyca swoją kulturą, zupełnie inną od europejskiej, a jej mieszkańcy są sympatyczni, pomocni i zawsze uśmiechnięci.

Warto dodać, że Indonezja to kraj bezpieczny i wciąż przystępny cenowo, toteż wyjazd tam nie jest nierealnym marzeniem. Wyprawę można zorganizować na własną rękę lub skorzystać z oferty zorganizowanych wyjazdów.