Dlaczego warto wybrać się do uzdrowiska w Dusznikach-Zdroju?

Uzdrowiska w Dusznikach-Zdroju są chętnie odwiedzane przez kuracjuszu, którzy przyjeżdżają tu o każdej porze roku. Pobyty wypoczynkowe, a także turnusy lecznicze opierają się w dużej mierze na korzystaniu z największych walorów tego miejsca jakim są wody mineralne. Czemu konkretnie warto odwiedzić uzdrowisko Duszniki-Zdrój? Dowiedz się, więcej o tej miejscowości w województwie dolnośląskim oraz poznaj jej walory.

Uzdrowiska w Dusznikach-Zdroju – walory lecznicze

Kuracjusze przyjeżdżający tutaj na kuracje lecznicze mogą skorzystać z pobytów oferowanych przez obiekty takie jak: Jan Kazimierz, Moniuszko, Chopin oraz Jan Kazimierz B. Te sanatoria uzdrowiskowe należą do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. – Grupa PGU. Dodatkowo dostępne są także pobyty w lecznicach „CHEMIK” oraz „ZIMOWIT”. Dzięki temu, że wszystkie obiekty zlokalizowane są w rozległym parku gwarantują kuracjuszom idealne warunki do odbywania różnorakich terapii. Leczy się tu wiele schorzeń, w tym głównie choroby ortopedyczno-urazowe, układu oddechowego, trawienia i krwionośny, a także osteoporozę, choroby reumatoidalne i choroby kobiece. Pomagają na nie świetnie dusznickie wody o dużym zmineralizowaniu, które tryskają aż z pięciu, podziemnych źródeł. Dlatego też uzdrowiska w Dusznikach-Zdroju są bardzo często odwiedzane przez kuracjuszu, dla których liczy się nie tylko bogata oferta rehabilitacyjna, ale także malownicza i spokojna lokalizacja sanatorium.

Duszniki-Zdrój: Czemu jeszcze warto tu przyjechać?

Warto również podkreślić, że uzdrowiska w Dusznikach-Zdroju odwiedzane są też przez osoby, które chcą połączyć pobyt leczniczy z wypoczynkiem lub przyjechały tylko typowo na wypoczynek. Należy podkreślić, że miejscowość podzielona jest na część miejską i uzdrowiskową, co stwarza świetne warunki do relaksu. W centrum miasta można zwiedzać urokliwy rynek z kamienicami z XIX wieku oraz kościół parafialny pw. św. Piotra i Pawła. W mieście warty odwiedzenia jest także stary młyn papierniczy z 1605 roku, w którym znajduje się obecnie Muzeum Papiernictwa. Z kolei w części uzdrowiskowej w Parku Zdrojowym znajduje się np. Dworek Chopina oraz fontanny, z których jedna często jest pięknie podświetlona.

Wypoczynek umożliwiają komfortowe pokoje oraz bogata oferta zabiegów. Dodatkowo, zachęcający do aktywności jest także kompleks rekreacyjny „Słoneczne Termy Jan Kazimierz” – podkreśla specjalista z UzdrowiskaKłodzkie.pl.

Osoby, które przyjadą tu się relaksować, mogą korzystać z nowoczesnych basenów rekreacyjnych, strefy saun oraz Fit Centrum. Dodatkowo, można również odpocząć podczas jednego z seansów w Uzdrowiskowej Jaskini Solno-Jodowej. Piękne położenie miejscowości skłania także do pieszych wędrówek oraz sportów zimowych.

śr. ocena 5 / głosów 5