Dlaczego warto spędzić ferie zimowe w Gdańsku?

Wyjazd nad morze jest oczywistym wyborem na letnie wakacje, ale czy warto wybrać się do Trójmiasta również zimą? Oczywiście, że tak! Zimowy pobyt w Gdańsku znacznie różni się od czasu spędzanego tu w sezonie letnim, ale niewątpliwie ma swój urok. Jeśli zamiast przebijać się przez tłumy na Krupówkach, zimą wolisz odpocząć od zgiełku, cenisz sobie przestrzeń, czyste powietrze i wyważone atrakcje, koniecznie obierz kierunek północny.

Według funkcjonującego do dziś schematu, letnie wakacje należy spędzić nad morzem, natomiast zimą wyruszyć w Tatry lub Bieszczady – konstatuje nasz rozmówca z Hotelu Amber w Gdańsku.

Popularność takiego sposobu planowania wypoczynku od szkoły i pracy sprawiła, że nadmorskie kurorty pękają w szwach od czerwca do września, zaś na przełomie roku trudno znaleźć sobie choćby kawałek miejsca na naszych rodzimych górskich stokach. Tymczasem odwrócenie tego wzoru to świetny sposób na prawdziwy relaks z dala od tłoku, noclegi w przystępnych cenach i atrakcje nieznane typowym sezonowym turystom.

Gdańsk wolny od ścisku i pośpiechu

Gdańsk jest miastem pełnym historii i zachwycających zabytków. Nie zawsze pamiętamy o nich latem, gdy to w stronę plaży pociąga nas zachęcający szum fal i potrzeba schłodzenia się w letniej wodzie. Zdecydowanie lepszym momentem na odkrywanie lokalnych zabytków i zwiedzanie muzeów jest więc sezon zimowy.

Już sam spacer po mieście jest źródłem pięknych wrażeń. Przemierzając Trakt Królewski poza szczytowym sezonem, wreszcie będziesz miał okazję dokładnie przyjrzeć się wspaniałej architekturze kamienic oraz słynnych gdańskich bram z XVI i XVII wieku, będących pozostałością dawnych fortyfikacji.

Nie nudź się zimą!

Spędzając w Gdańsku ferie zimowe możesz korzystać z licznych rozrywek, w cenach o wiele niższych niż latem. Warto więc udać się m.in. do ZOO w Oliwie oraz pobliskiego alpinarium, Muzeum Bursztynu, czy nowoczesnego Centrum Hewelianum, w którym organizowane są liczne wystawy, wykłady oraz atrakcyjne warsztaty naukowe dla dzieci i młodzieży.

Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z licznych lodowisk, a także z nowego stoku narciarskiego, który działa z resztą przez cały rok. Zawsze dobrym pomysłem jest też spacer wzdłuż wybrzeża, nie ulega bowiem wątpliwości, że zimowe morze jest pełne niesamowitego uroku.

Po orzeźwiającym spacerze z pewnością docenisz możliwość relaksu w SPA. Takie udogodnienia oferują dobre hotele w Trójmieście. Pamiętaj o tym, że będąc ich gościem zimą, możesz liczyć na preferencyjne ceny noclegów – zwłaszcza, jeśli decydujesz się na pobyt przez okres całych ferii.