Dlaczego kraje Beneluksu to popularny kierunek wyjazdów zagranicznych?

Kraje Beneluksu to obszar, który łączy trzy sąsiadujące ze sobą monarchie. Kraje składające się na ten teren to Belgia, Holandia oraz Luksemburg. To właśnie z połączenia pierwszych sylab nazw tych państw powstało słowo Benelux. Zarówno Holandia, jak i Belgia oraz Luksemburg posiadają bogate tradycje, atrakcje turystyczne, kulturalne rozrywki i smaczne jedzenie. Podpowiadamy, dlaczego ten region stał się popularnym kierunkiem licznych wyjazdów zagranicznych.

amsterdam beneluks wyjazdy zagraniczne bus przewoz busem

Łatwy i bezpieczny dojazd

Branża turystyczna przechodzi kryzys związany z obecną na terenie całej Europy pandemią. Kraje Beneluksu są jednak kierunkiem chętnie wybieranym przez turystów ze względu na łatwość organizacji podróży zarówno do stolic tych krajów, jak i innych zakątków Holandii, Belgii oraz Luksemburga. Można do nich dotrzeć drogą lądową za pomocą samochodu lub busa, co wiąże się z ominięciem stresu związanego z odwoływaniem lotów.

Zagraniczne busy sprawdzą się przede wszystkim dla organizacji podróży z rodziną lub znajomymi, którzy zdecydowali się na wspólną wycieczkę. Decydując się na przejazd do Luksemburga z centrum Warszawy, należy spodziewać się około 13 – godzinnej podróży.

Nie jest to jednak jedyny kraj, w którym można coś ciekawego zobaczyć. Po drodze istnieje możliwość zwiedzenia Belgii oraz Holandii, tworząc tym samym wycieczkę, podczas której odwiedzi się wszystkie kraje wchodzące w obszar Beneluksu. Wyprawa do jednego z państw tego obszaru może okazać się nie tylko korzystnym rozwiązaniem dla turystów chcących poznać lokalną kuchnię i kulturę, ale także dla osób poszukujących dobrze płatnej pracy.

Ciekawe stolice

Region Beneluksu jest popularnym kierunkiem wyjazdów zagranicznych nie tylko ze względu na łatwość transportu, ale także na niewątpliwe atrakcje. Warto w nich zobaczyć przede wszystkim stolice. Bruksela, która jest także stolicą Unii Europejskiej, zachwyca nie tylko zabytkami, skupionymi wokół starego miasta, ale także nowoczesną infrastrukturą.

Z kolei będąc na terenie Holandii, trzeba odwiedzić Amsterdam. Miasto to można zwiedzać na wiele sposobów. Najciekawszymi z nich jest przejażdżka rowerem i wynajęcie wodnej barki, poruszającej się po miejskich kanałach. Wśród najcenniejszych zabytków Luksemburga wymienia się z kolei kościół św. Marcina z X w. oraz kolegium jezuickie z XVII w.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący firmę świadczącą międzynarodowy przewóz osób THUNDER:

Nie należy skupiać się wyłącznie na odwiedzaniu stolic tych krajów. Wiele atrakcji, takich jak pola tulipanów w Holandii, piękne miasta takie jak Antwerpia czy Brugia w Belgii, a także północna część Luksemburga, także są warte zobaczenia.

Atrakcje kulinarne

Wszystkie kraje Beneluksu są także dobrym miejscem dla miłośników smacznego jedzenia. W Belgii warto spróbować słynnej czekolady, która jest głównym towarem eksportowym tego kraju, a także ciekawego połączenia grubych frytek z majonezem. Z kolei Holandia słynie z przepysznych serów, a także wafli podawanych z syropem. W Luksemburgu warto skosztować precla oraz tarty śliwkowej, charakterystycznych produktów tego regionu.

śr. ocena 5 / głosów 1