Dania jako popularny kierunek podróży zagranicznych

W dobie coraz większej popularności i dostępności krajów skandynawskich Polacy częściej decydują się na wyjazdy do Danii. Jest to kraj idealny na wakacyjne podróże zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i par chcących spędzić romantyczny weekend, a także globtroterów obcujących z naturą. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę planując swój wyjazd do tego pięknego kraju.

Rowerowy zawrót głowy

Kopenhaga to miasto wyjątkowe. Niesamowite historyczne uliczki, które pamiętają czasy, kiedy spacerował nimi mistrz Andersen przeplatają się z nowoczesną i elegancką zabudową. Na podróżujących od strony morza wyczekuje baśniowa syrenka, która stała się nieoficjalnym symbolem miasta, jednak tytuł ten musi dzielić z nieoczywistym przeciwnikiem – rowerem. W latach 90-tych w Kopenhadze przeprowadzona została „rowerowa rewolucja”. Miasto wspiera tę formę przemieszczania się poprzez świetną infrastrukturę, szeroką dostępność rowerów oraz niewielkie odległości pomiędzy najważniejszymi punktami. Obecnie już nawet dla 2/3 Duńczyków rower to podstawowy środek transportu, co udziela się także turystom odwiedzającym ten rowerowy raj na ziemi. Dania jest bardzo postępowym krajem, jeśli chodzi o transport. Można się tu dostać za pomocą samolotu, promu, ale także zaplanować podróż busem, a potem szybko przesiąść się na jeden z wszechobecnych rowerów.

Rozrywka ponad wszystko!

Dania posiada bardzo bogatą ofertę rozrywkową. To właśnie tu znajduje się symbol dzieciństwa wielu osób na całym świecie – Legoland. Frajdę będą miały tu nie tylko dzieci, ale także dorośli, dzięki czemu na zwiedzanie tego obiektu można śmiało zaplanować nawet 2 lub 3 dni. W Danii znajduje się także najstarszy park rozrywki na świecie – Ogrody Tivoli otwarte już w 1843 roku! Park znajdujący się w samym centrum Kopenhagi zachwyca zielenią i ciekawą architekturą, ale najważniejsze są oczywiście atrakcje. Karuzele, diabelskie młyny i inne atrakcje przyciągają rzesze turystów, ale wśród nich na uwagę zasługuje szczególnie jeden z najstarszych rollercoasterów na świecie – jest on drewniany, powstał w 1914 roku i jest wciąż użytku, więc każdy śmiałek może się nim przejechać.

Na jaki okres zaplanować podróż?

Jak mówi ekspert z firmy A&W Tans:

Podróż do Danii w każdym momencie roku może być wyjątkowym pomysłem na spędzenie urlopu. Komfortowa podróż pozwoli nam naładować baterie, aby na miejscu korzystać z bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej, jaką oferuje nam ten magiczny kraj, ojczyzna lubianych przez wszystkich klocków LEGO.

Planując swoją podróż powinniśmy uwzględnić także uwarunkowania pogodowe. Dania to państwo nadmorskie o umiarkowanym klimacie. Najkorzystniej wybrać się tam w okresie późnowiosennym oraz letnim, ponieważ wtedy mamy największą gwarancję dobrej pogody, która nie zakłóci nam wyśmienitej zabawy w tym niewielkim kraju. Jednak także zimowy krajobraz pozwoli nam poczuć baśniowy klimat miejsc, które przemierzali bohaterowie baśni z naszego dzieciństwa.

śr. ocena 0 / głosów 0