Co można zwiedzić na Mazowszu?

Nie sposób wymienić wszystkich miejsc na Mazowszu, które warto odwiedzić. Ta kraina historyczna obfituje nie tylko w niezliczone zabytki, klimatyczne zamki, pałace, pomniki i muzea – jest również zbiorowiskiem cudów natury, zachwycających parków bogatych w różnorodną roślinność, miejscem zamieszkania przedstawicieli wielu gatunków zwierząt. Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem na poznanie Mazowsza jest wybranie się tu osobiście. Poniżej opiszemy jedynie nieliczne miejsca, którymi warto się zainteresować i być może od nich zacząć poznawanie tej krainy.

mazowsze

Natura

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić na Mazowszu są Łazienki Królewskie. Znajdziemy tam ogrom obiektów architektonicznych, takich jak na przykład Amfiteatr, Biały Domek czy Pałac Na Wyspie. Możemy obejrzeć także wiele pomników i rzeźb – przykładem może być pomnik Fryderyka Chopina i Jana III Sobieskiego. W Łazienkach Królewskich znajdują się cztery ogrody – Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński. Ponadto spotkamy się tu z niezwykle dużą ilością i różnorodnością kwiatów oraz ze zwierzętami – w parku mieszkają pawie, wiewiórki, a nawet sarna.

Miejscem szczególnie wartym uwagi jest Chojnowski Park Krajobrazowy znajdujący się w okolicach Warszawy. Znajdziemy tu różnorodność fauny i flory, w tym wiele gatunków chronionych. Na terenie parku wyznaczone są liczne ścieżki edukacyjne i szlaki turystyczne – piesze, rowerowe i samochodowe- informuje nasz rozmówca reprezentujący Hotel Solec pod Warszawą.

Na zainteresowanie zasługuje także Zalew Zegrzyński, który jest nie tylko miejscem idealnym do relaksującego wypoczynku wśród zieleni lasu sosnowego, ale również sprzyja uprawianiu wszelkich sportów wodnych. Również fani wędkarstwa znajdą tu zajęcie, ponieważ Jezioro Zegrzyńskie bogate jest w wiele gatunków ryb.

Zamki i muzea

Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Krasińskich, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe w Warszawie – to tylko niektóre z muzeów znajdujących się na terenie Mazowsza, które potrafią zachwycić i zainteresować swoją historią. Nie sposób pominąć również takich miejsc jak Muzeum Domków dla Lalek, Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a także Centrum Nauki Kopernik, w którym zobaczymy szereg wystaw interaktywnych, galerii i laboratoriów.

Inne ciekawe miejsca

Jednym z ciekawszych miejsc na Mazowszu jest Rynek Starego Miasta oraz taras widokowy, który pozwala podziwiać panoramę miasta i gwarantuje niesamowite widoki. Na szczególne zainteresowanie zasługuje również Stadion Narodowy, który możemy zwiedzić w ramach różnych tras tematycznych oraz wziąć udział w wielu interesujących wydarzeniach i atrakcjach.

śr. ocena 5 / głosów 5