Atrakcje turystyczne Pobierowa i okolic

Pobierowo znajduje się w województwie zachodniopomorskim w powiecie gryfickim. Swoją popularność turystyczną zawdzięcza przede wszystkim rozległej, piaszczystej plaży oraz czystej wodzie Morza Bałtyckiego. To wszystko sprawia, że miejscowość zachęca do leniwego wypoczynku nad wodą. Pobierowo jednak oferuje znacznie więcej atrakcji turystycznych.

Przyjemna plaża i sporty wodne

Kąpielisko morskie jest bardzo dobrze zabezpieczone. Nie jest także trudne do odnalezienia, bowiem można na nie trafić w kilkanaście minut niemal z każdego miejsca w Pobierowie. Wzdłuż miejskiej plaży ciągnie się pas zieleni sięgający prawie 2 kilometry. Nadmorska miejscowość znajduje się w otoczeniu malowniczych terenów powstałych dzięki lasom sosnowo-świerkowym. To wszystko zachęca turystów do poznawania oznaczonych szlaków pieszych i rowerowych. Latem są także doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, m.in. windsurfingu. Osoby niezaznajomione z tą dyscypliną mogą się jej nauczyć w pobliskim Dziwnówku, w którym znajduje się szkoła windsurfingu.

Miejsce ciekawe nie tylko dla rodzin z dziećmi

Centrum turystycznego życia Pobierowa jest ulica Grunwaldzka, na której znajdują się kawiarnie, bary, restauracje, ogródki piwne, dyskoteki i kina. Deptak prowadzący nad morze, latem staje się miejscem wielu imprez. Ciekawą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest magiczny domek odwrócony do góry nogami, w którym meble stoją na suficie, a zwiedzający chodzą po stropie. Z kolei fanów historii z pewnością zainteresuje położona na ulicy Grunwaldzkiej willa Ewy Braun. Choć nie ma potwierdzonych dowodów na to, że Adolf Hitler odwiedzał w nim swoją żonę, wokół jej domku letniskowego narosło wiele mitów i opowieści.

Inne atrakcje Pobierowa

W Pobierowie znajduje się także park linowy. Są w nim dostępne trasy o różnym poziomie trudności, wiec zarówno dzieci jak i dorośli mogą spróbować swoich sił. Warto także odwiedzić oceanarium, w którym znajdziemy unikalną w skali kraju pod względem ilości i różności gatunków kolekcję ryb. Można tam na żywo zobaczyć m.in. rekiny, mureny, płaczki, piranie, żółwie czy ryby z rafy koralowej. Pobierowo jest więc doskonałym miejscem nie tylko na wakacje spędzone z rodziną, ale także na wycieczkę w gronie przyjaciół. Przy planowaniu wyjazdu warto także uwzględnić miejsce pobytu w okolicy plaży. Ekspert z hotelu Villa Ula dodaje:

Dobry hotel nad morzem to nie tylko łóżko. Niezbędny jest bezpieczny parking, a także dodatkowe opcje, jak strefa do grillowania czy możliwość wypożyczania akcesoriów plażowych typu leżak, parawan czy koc.

śr. ocena 5 / głosów 5