Namioty imprezowe jako alternatywa dla sali weselnej

W związku z wprowadzaną ostatnio zmianą w przepisach, coraz większą popularnością cieszą się śluby w plenerze. Plaża, park czy ogród tworzą idealną, romantyczną scenerię w tym najważniejszym dniu w życiu młodej pary. Ostatnio jednak nie ograniczamy się jedynie do ślubów w plenerze – również wesela odbywają się na łonie przyrody, a to za sprawą namiotów imprezowych.

Z pomysłem…

Namioty imprezowe to idealna opcja dla osób mających konkretne wyobrażenia co do przyjęcia weselnego. Dlaczego? Ponieważ to rozwiązanie daje wiele możliwości. Wygląd, otoczenie i wyposażenie namiotu można dopasować do swoich preferencji. Po pierwsze istnieje duża dowolność w wyborze miejsca, w którym odbędzie się wesele. Może to być przydomowy ogród, dziedziniec zamkowy czy nawet łąka pod lasem. Również rozmiar namiotu można z łatwością dostosować do swoich wymagań – dostępne są zarówno mniejsze, kameralne pawilony, jak i duże namioty mogące pomieścić setki gości weselnych. Istotnym elementem każdego przyjęcia weselnego jest poczęstunek. W namiocie idealnie sprawdzi się modny bufet z przekąskami, ale również ciepłe dania nie będą stanowiły problemu – wystarczy zamówić catering lub mieć dostęp do zaplecza gastronomicznego w pobliskich budynkach. To samo dotyczy łazienek, które mogą znajdować się w sąsiadującym obiekcie, np. w domu czy hotelu, ale istnieje też możliwość zamówienia przenośnych toalet. Jeśli nie wyobrażamy sobie wesela bez tańców, w namiocie można umieścić parkiet taneczny oraz specjalny podest dla muzyków. W przypadku takiego przyjęcia weselnego wbrew pozorom nie ogranicza nas nawet pora roku – większe namioty, wyposażone w specjalne nagrzewnice, można bowiem użytkować także zimą. Taki system ogrzewania, wentylacja oraz orynnowanie sprawią, że impreza będzie mogła odbyć się w plenerze niezależnie od warunków pogodowych.

…I z klasą

Oprócz kwestii praktycznych, namioty weselne cieszą się dużą popularnością również ze względu na walory estetyczne. Te nowoczesne pawilony wcale nie kojarzą się już z mniej formalnymi imprezami i zapewniają doskonałe warunki do organizacji nawet najbardziej eleganckich przyjęć. Młodym parom bardzo zależy na tym, aby przyjęcie weselne było efektowne i niezapomniane. – Tłumaczy przedstawiciel Agencji Eventowej M2Events w Olsztynie. – Namiot weselny spełnia te warunki, a to dzięki bogatym możliwościom jego aranżacji. Podwieszane sufity, draperie i gipiura sprawią, że namiot będzie wyglądał niezwykle elegancko i fantazyjnie. Do tego ciekawe, kolorowe oświetlenie, które nada wnętrzu niezwykły klimat. Z sufitu mogą zwieszać się luksusowe żyrandole lub nastrojowe lampiony, a całości dopełniają ekskluzywne meble – stoły i krzesła bankietowe. Do tego świece, kwiaty i weselne dekoracje. Wszystko to w połączeniu z otaczającą przyrodą, stanowiącą najlepszą ozdobę przyjęcia, stworzy niezwykle romantyczną atmosferę, która na długo zapadnie w pamięć gościom weselnym.