Indywidualne lekcje tańca dla nowożeńców – Oczaruj wszystkich gości weselnych

Mało które wesele obecnie obchodzi się bez elementu, jakim jest Pierwszy Taniec. Państwo młodzi zapraszają w ten sposób zgromadzonych gości na parkiet, ale przez chwilę uwaga wszystkich skierowana jest wyłącznie na nowożeńców. Co można zrobić, aby ten wyjątkowy moment nie stał się źródłem stresu, tylko zapadł w pamięć jako jedna z najpiękniejszych chwil weselnej zabawy?

Pewnym rozwiązaniem jest całkowita improwizacja do ulubionej piosenki. Niektórym wydaje się, że wystarczy puścić znany utwór i „jakoś to będzie”. Tymczasem w kluczowym momencie może okazać się, że wcale nie mamy aż tak dużo pomysłów na oryginalne ruchy, by przez te kilka minut goście nie zaczęli lekko się nudzić, patrząc na młodą parę, albo wręcz niecierpliwić w oczekiwaniu na jedzenie czy własne pląsy. Aby tego uniknąć, warto wziąć co najmniej kilka indywidualnych lekcji tańca dla nowożeńców.

Dobrze się czuć i dobrze wyglądać

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na klasyczny walc angielski lub nieco trudniejszy wiedeński, czy zechcemy oszołomić gości wyszukaną choreografią – doświadczony instruktor zadba o to, by widzowie nie mogli oderwać od państwa młodych wzroku. Pomoże wybrać najlepszy utwór albo dopasuje właściwy styl taneczny do piosenki wskazanej przez narzeczonych. Weźmie przy tym pod uwagę ich możliwości fizyczne i rytmiczne, a także charakter każdego z partnerów, tak by nie tylko wyglądali, ale i czuli się świetnie podczas Pierwszego Tańca.

Również dla nieroztańczonych

Dobra szkoła tańca jest w stanie sprawić, że zarówno nauka, jak i jej zwieńczenie są źródłem nie stresu, lecz przyjemności. A co, jeśli ktoś nie potrafi tańczyć?

Każdy ma jakieś atuty, które można wykorzystać do stworzenia efektownego układu – mówi instruktorka z Akademii Promocji Tańca w Lublinie.Gdy natomiast wiadomo powszechnie o kimś, że „ma dwie lewe nogi”, odpowiednio przygotowana choreografia wywoła na zaskoczonych gościach znacznie większe wrażenie – dodaje.

Profesjonalista mający wiedzę na temat całego mnóstwa figur tanecznych nie tylko będzie w stanie wzbogacić występ o atrakcyjne „ozdobniki” (tzw. styling), ale też podpowie, co zrobić, gdyby w sekwencji ruchów u któregoś z partnerów nastąpiła pomyłka. Dzięki temu nie trzeba już się bać ewentualnego potknięcia, zagubienia rytmu czy przydeptania trenu. Jeżeli bowiem panna młoda życzy sobie wystąpić w sukni, w której stawała przed ołtarzem, dobry instruktor rozwiąże zawczasu również wszystkie związane z tym problemy.

Pamiątka doskonała

Stres zostaje więc zredukowany do minimum, podobnie jak ryzyko, że Pierwszy Taniec wypadnie blado. Rejestracja tego przepięknego momentu pozwoli utrwalić jego wspomnienie, filmik będzie też można umieścić w mediach społecznościowych oprócz – albo nawet zamiast – statycznych zdjęć z sesji ślubnej. Dzięki temu nie tylko zaproszeni goście staną się świadkami pierwszej z wielu pięknych rzeczy, których małżonkowie dokonali wspólnie na nowej drodze życia.