Zakopane jako miejsce rodzinnego wypoczynku

Nie tylko w zimie, ale również wiosną, latem i jesienią, do Zakopanego przyjeżdżają polscy turyści. Dużą część z nich stanowią rodziny z dziećmi. Stolica polskich gór słynie z różnorodnych atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców.

Zakopane to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Nie brakuje tu szlaków górskich o różnych poziomach trudności, malowniczych dolinek i przepięknych parków. W mieście i w okolicy funkcjonują też liczne termy i Aquaparki, będące doskonałą alternatywą dla wypoczynku na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się też Krupówki, wyciągi np. na Gubałówkę czy ostatnio otwarta atrakcja – Ścieżka w Koronach Drzew, znajdująca się już po stronie słowackiej.

Warto skorzystać nie tylko z atrakcji zlokalizowanych stricte w Zakopanem, ale również w pobliskich miejscowościach, a nawet na Słowacji. Wiele zakopiańskich firm organizuje wycieczki z transportem do konkretnych miejsc. O tego typu możliwości ciekawego spędzenia czasu warto zapytać pracowników hotelu lub pensjonatu, w którym będziemy nocować. Oni są w stanie polecić najciekawsze atrakcje i mają też informacje o nowościach, na które warto zwrócić uwagę – mówi recepcjonista Willi u Baranów.

Gdzie warto nocować z całą rodziną w Zakopanem?

Wybierając się na rodzinny wypoczynek do Zakopanego, dobrze jest się zastanowić, gdzie będziemy nocować. Dla rodzin z dziećmi bardzo ważny jest komfort, możliwość skorzystania ze śniadań i obiadokolacji na miejscu oraz brak utrudnień do poruszania się wózkiem.

Willa u Baranów jest jednym z najpopularniejszych miejsc noclegowych w Zakopanem, bardzo często wybieranym przez rodziny z dziećmi.  Charakteryzuje się komfortowymi pokojami, piękną okolicą i atrakcyjnymi cenami, które podane są w cenniku. Dzieci do 7 roku życia mogą liczyć na specjalne upusty cenowe oraz liczne atrakcje, jak plac zabaw z trampoliną, bilard i piłkarzyki czy przestronny zielony ogród z oczkiem wodnym.

W Willi u Baranów dużą zaletą dla gości jest dostęp do pysznej domowej kuchni, oferującej zarówno różnorodne śniadania, jak i smaczne obiadokolacje.  Nie brakuje też ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu przez rodziców, jak np. relaks w saunie fińskiej czy w góralskim bulgotniku. Do dyspozycji gości jest również przestronna sala góralska z kominkiem, w której często organizowane są różne imprezy.

śr. ocena 5 / głosów 5