Windsurfing 2018 – złap wiatr w żagle

Nowy rok to nowe wyzwania i postanowienia. Często obiecujemy sobie, że będziemy prowadzić zdrowszy tryb życia, lepiej się odżywiać się i uprawiać sport. Takie postanowienia są bardzo dobre, ponieważ motywują nas do zrobienia czegoś dobrego dla siebie, a początek nowego roku wydaje się być na to idealnym momentem.

Robiąc noworoczne postanowienia warto pamiętać o tym, by stawiać sobie tylko realne cele. Jednym z takich postanowień może być nauka windsurfingu. Ta wodna dyscyplina jest niesamowicie popularna w ostatnim czasie, zarówno wśród młodych jak i starszych osób. Z pozoru wydaje się trudna i zarezerwowana dla wszystkich. W rzeczywistości jest jednak odwrotnie. To znaczy nie jest tak, że windsurfingu można się nauczyć o tak, rzeczywiście nie należy on do dyscyplin najłatwiejszych, ale rekompensuje to ogromną porcją adrenaliny i wspaniałych przeżyć.

Dla kogo jest windsurfing? Dla każdego kto kocha sport, wodę i chce przeżyć coś zupełnie nowego. Jest to również dobry pomysł dla osób, które kompletnie nie mają jeszcze pomysłu na sezon letni 2018.

Marzec to miesiąc, w którym należałoby powoli zacząć myśleć o wakacyjnych planach. Ale jeszcze zanim do wakacji, to przed nami majówka, która w tym roku układa się wyjątkowo korzystnie i pozwala zrobić sobie naprawdę długi urlop biorąc zaledwie dwa dni wolnego. Akurat maj to miesiąc w którym rusza sezon windsurfingowy, otwierają się szkoły, pojawia się oferta kursów, z których można skorzystać.

To dobry moment, żeby zapoznać się z ofertą poszczególnych szkół i wybrać coś dla siebie. Dlaczego warto wybrać się na obóz windsurfingowy? Chociażby po to by przeżyć coś zupełnie nowego, by wakacyjny czy majówkowy wypad nie był zwykłym wyjazdem tylko wyjazdem pełnym nowych, ekscytujących doświadczeń, a takich naprawdę dostarcza windsurfing.

Ważne jednak, by nie próbować uczyć się go na własną rękę. To jednak sport z pogranicza dyscyplin ekstremalnych i bezpieczeństwo jest tu niezwykle istotne. PO drugie samodzielna nauka potrwa dłużej, a niepowodzenia mogą nas zniechęcić. Nauka pod okiem instruktora gwarantuje bezpieczeństwo oraz kontrolę na każdym etapie kursu.

śr. ocena 5 / głosów 1