Weekend dla dwojga w Gdańsku. Pomysły i sugestie

Romantyczny weekend we dwoje w innym mieście to bardzo dobry pomysł na udane spędzenie wolnych dwóch dni ze swoją drugą połówką. Nic więc dziwnego, że na taką formę spędzania wolnego czasu z roku na rok decyduje się coraz więcej Polaków. Jednym z najbardziej popularnych kierunków romantycznych, weekendowych wyjazdów we dwoje jest Gdańsk, który po prostu oferuje odwiedzającym turystom bardzo dużo możliwości udanego spędzenia wolnego czasu. W artykule podpowiadamy, jak powinno się taki wyjazd zorganizować oraz opisujemy, dlaczego weekend we dwoje w Gdańsku może być tak dobrym pomysłem.

Na początku dobrze zaplanuj swój wyjazd!

Planując wyjazd na romantyczny weekend we dwoje, nawet do tak pełnego atrakcji miasta, jak Gdańsk, najpierw koniecznie trzeba precyzyjnie go zaplanować. Dzięki temu będąc już na miejscu nie będziemy marnowali cennego czasu na planowanie kolejnych atrakcji, tylko spokojnie będziemy spędzali wspólnie czas.

Planowanie wyjazdu we dwoje to jednak nie tylko zaplanowanie sposobów spędzania wolnego czasu, ale również wybranie odpowiedniej bazy noclegowej, z której będziemy mogli łatwo się dostać do wszystkich wybranych przez siebie miejsc. Szukając noclegu na romantyczny weekend warto jest się zdecydować na  hotel, a nie na innego typu nocleg. W hotelu będzie zdecydowanie wygodniej oraz zapewniony będzie odpowiedni komfort, a także standard obsługi, tak, aby nic nie zakłóciło miło spędzanego czasu. Wybierając się do Trójmiasta na weekend można np. skorzystać z oferty Hotelu Platan w Gdańsku, w którym to została przygotowana specjalna oferta dla osób planujących spędzenie w Gdańsku romantycznego weekendu we dwoje.

Jak tłumaczy w rozmowie z nami pracownik Hotelu Platan:

W naszym hotelu jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do przyjęcia Gości, którzy wybrali nas na spędzenie romantycznego weekendu w Gdańsku. Jesteśmy zlokalizowani w takim miejscu, że z pewnością bardzo łatwo będzie się od nas dostać do dowolnego miejsca  w mieście. Oprócz tego nasi Goście mogą np. skorzystać ze znajdującej się na miejscu strefy relaksu Wellness, która na pewno stanie się miłym ukoronowaniem dobrze spędzonego czasu w Gdańsku.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Gdańsku?

Planując wyjazd do Gdańska stoi się także przed wyzwaniem polegającym na precyzyjnym zaplanowaniu swojego wolnego czasu w tym mieście. Wybierając się na romantyczny weekend we dwoje w Gdańsku ma się bowiem do wyboru bardzo dużo możliwości. Jedną z nich są po prostu spacery po tym pięknym mieście. Gdańsk posiada m.in. bardzo ładne Stare Miasto, po którym można się przejść malowniczymi brukowanymi uliczkami pośród kolorowych starych kamienic. Na Starym Mieście nie brakuje oczywiście różnych restauracji, które serwują różnorakie dania, przyjemnych kawiarni czy budek z lodami. Innym pomysłem jest wspólne spędzenie wolnego czasu na plaży. Jest to szczególnie atrakcyjna opcja, jeżeli w trakcie naszego pobytu w Gdańsku mamy piękną słoneczną pogodę. Dla osób, które wolą aktywnie spędzać czas jest również ciekawa opcja wynajmu rowerów i wybrania się na przejażdżkę także do Sopotu czy do Gdyni.

Gdańsk to również miasto, w którym znajduje się wiele ciekawych muzeów, będących doskonałą propozycją dla osób, które interesują się historią i sztuką. W Gdańsku jest m.in. powszechnie cenione i to nie tylko w kraju Muzeum II Wojny Światowej.

śr. ocena 5 / głosów 5