Uzdrowisko nie tylko dla seniorów? Kiedy warto wybrać się do uzdrowiska.

Czasy, kiedy uzdrowiska były przeznaczone głównie dla osób starszych, schorowanych i słabych, minęły bezpowrotnie. Dziś ośrodki uzdrowiskowe to kompleksowo wyposażone obiekty, w których każdy znajdzie coś dla ciała i ducha, a ich oferta wykracza daleko poza pobyty ściśle lecznicze. Dowiedz się, kto powinien wybrać się do uzdrowiska i dlaczego warto skierować się właśnie tam!

Uzdrowisko – miejsce profesjonalnego leczenia nie tylko dla seniorów

Nowoczesne uzdrowiska łączą wielowiekową tradycję, właściwości wód leczniczych oraz najnowsze zdobycze technologii. To pozwala wyjść z bogatą ofertą terapeutyczną. Dziś do uzdrowiska jeździ się nie tylko po to, aby odpocząć i nabrać sił w komfortowych warunkach przy wsparciu walorów zdrowotnych tutejszej wody, ale też po to, aby przeprowadzić kompleksowe leczenie pod okiem najlepszych specjalistów.

Przykładem może być Uzdrowisko Nałęczów. Oferta obejmuje m.in.:

  • rehabilitację onkologiczną,
  • rehabilitację kardiologiczną,
  • rehabilitację przed operacją ortopedyczną,
  • rehabilitację po operacji ortopedycznej,
  • turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych.

Z zasobów tego miejsca skorzystają nie tylko seniorzy, ale też osoby po wypadkach komunikacyjnych i w miejscu pracy, a także sportowcy po kontuzjach lub ci, którzy chcą uzyskać maksymalną formę. Szeroki wachlarz metod – od kąpieli leczniczych po nowoczesną fizykoterapię i odpowiednią dietę – pozwala zregenerować ciało, ukoić umysł, a także złapać równowagę emocjonalną. Uzdrowisko jest też odpowiednim miejscem dla osób przemęczonych, poddanych ciągłemu stresowi.

Nowoczesne uzdrowisko – więcej niż leczenie

Oferta Uzdrowiska Nałęczów wykracza daleko poza terapię. Propozycją także dla osób całkowicie zdrowych, które chciałyby solidnie wypocząć i zrobić coś dobrego dla swojego ciała i ducha, są usługi SPA. Masaże, sauny i kąpiele, peelingi i inne zabiegi upiększające na twarz i ciało, manicure, pedicure – w uzdrowisku wszystko to jest dostępne. Co ważne – w  jednym miejscu. Można przebierać w zabiegach, nie opuszczając obiektu!

W uzdrowisku nie brakuje też rozrywek, jak choćby kręgle czy rekreacyjny kompleks basenowy. Wieczorem można zjeść, wypić i zabawić się w klubie Atrium, który jest też miejscem organizacji imprez rodzinnych i firmowych, wieczorów kawalerskich i panieńskich, urodzin i innych.

To tylko drobny wycinek oferty uzdrowiska w Nałęczowie. Obejmuje ona usługi ściśle medyczne, jak diagnostyka obrazowa i laboratoryjna, zabiegi SPA, ćwiczenia pod okiem fizjoterapeutów aż po kosmetykę, fryzjerstwo i nocne życie. Jedno jest pewne – w uzdrowisku trudno się nudzić i zdecydowanie nie jest to miejsce wyłącznie dla seniorów!    

śr. ocena 5 / głosów 5