Termy Bukovina – największe atrakcje

Jeżeli planujesz urlop w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej, nie możesz przegapić atrakcji, jakie oferują Termy Bukovina znajdujące się w tej miejscowości. Znajdują się tam liczne baseny rekreacyjne i pływackie, sauny, łaźnie parowe, jacuzzi oraz setki metrów wodnych zjeżdżalni. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się dlaczego warto odwiedzić Termy Bukovina.

basen

Zalety korzystania z kompleksu

Kompleks wodny Termy Bukovina wpisuje się w realizację filozofii związanej z nowym wymiarem odpoczynku na Podhalu.

Niezwykłe właściwości wód termalnych, znajdujących się w termach, pozwalają na racjonalny sposób regeneracji, a liczne atrakcje, takie jak: hydromasaże, masaże klasyczne czy wizyty w saunie – na kompleksowy sposób wypoczynku – zachwala właściciel Willi „Pod Miedzą”, która oferuje komfortowe i niedrogie noclegi w dwunastu pokojach gościnnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Jakie jeszcze korzyści przynosi pobyt w Termach Bukovina? Z racji tego, że jest to doskonały relaks zarówno dla ciała, jak i ducha, poprawia ogólne samopoczucie i komfort psychiczny, stabilizuje system nerwowy obniżając poziom stresu, reguluje gospodarkę hormonalną, poprawia przemianę materii i działanie układu krążenia, eliminuje problemy z bezsennością oraz pomaga w powrocie do formy po przebytych schorzeniach.

Jakie atrakcje znajdują się w Termach Bukovina?

W Termach Bukovina znajduje się kilka basenów zewnętrznych:

 • Niebiesko Dolino cechuje się najcieplejszą wodą w Termach Bukovina. Oprócz kąpieli w basenie o głębokości 1,35 m możesz skorzystać z leżanki z hydromasażem lub dysz masujących kark i plecy.
 • Cepersko Płań zapewnia aktywny wypoczynek – zanurzając się pod taflą wody, usłyszysz muzykę. Głębokość basenu wynosi 1,5 m, a jego długość – 20 m.
 • W Jaskini nad Porońcem, basenie o głębokości 1,3 m, możesz podziwiać kaskady w formie wodospadu, a także eksplorować grotę skalną.
 • Do Cornego Stawu wpadają dwie zjeżdżalnie: „Łostry Śwung” i „Krynconka”, a ponadto znajduje się w nim „wodna huśtawka”.
 • Najpłytszym kąpieliskiem (0,4 m) jest Letnie Mocydełko, idealne dla najmłodszych pływaków.

Jeżeli wolisz spędzać czas wewnątrz kompleksu, również masz do wyboru kilka kąpielisk:

 • W Bulgotniku (głębokość – 1,3 m) możesz pozwolić sobie na precyzyjny masaż wszystkich partii ciała, który zapewniają dwa pierścienie z dyszami masującymi.
 • Bonior Basisty to największy wewnętrzny basen w Termach Bukovina, charakteryzujący się oryginalnym kształtem basów. Oprócz swobodnego pływania (głębokość – 1,35 m) oferuje on ławki z hydromasażem, gejzery oraz grzybka wodnego.
 • Specjalnie dla dzieci i młodzieży zaprojektowano Bystry Potok, składający się z dwóch części o różnych głębokościach – 0,4 m oraz 0,9 m.
 • Podobnie jak na zewnątrz, również wewnątrz kompleksu znajduje się Mocydełko (głębokość – 0,4 m), z temperaturą wody w granicach 30-36°C.
 • Dla niezdecydowanych znakomitym rozwiązaniem jest udanie się na Zostawnicę o głębokości 1,3 m, która składa się z części wewnętrznej i zewnętrznej, pomiędzy którymi można swobodnie przechodzić.
 • W środku znajdują się także dwie duże wanny z hydromasażem, w których nie tylko odpoczniesz, ale również poprawisz kondycję swojej skóry.

Termy Bukovina oferują również atrakcje w postaci saun wewnętrznych (Góralskie Łospary) i zewnętrznych (Łozopolno Maryna) oraz strefy SPA & Wellness, w której znajdziesz 12 gabinetów zabiegowych, tężnię, pomocną w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, alergii i ogólnego zmęczenia, wypoczywalnię, salon fryzjerski i salkę cardio.

Aktywny wypoczynek w wodach termalnych wzmaga apetyt, ale z jego poskromieniem nie ma żadnego problemu. Termy Bukovina oferują kilka obiektów gastronomicznych – letni punkt znajdujący się obok basenu Niebiesko Dolino, restaurację „Na Wiyrchu” oraz kawiarnię Cafe Bukovina.