Rodzaje noclegów nad morzem

Wypoczynek nad morzem jest idealnym pomysłem zarówno na wakacyjny urlop, jak i na krótsze wypady, m.in. majówkę, święta bądź ferie. Polskie morze przyciąga nie tylko klimatem, ale również świetnie zorganizowaną bazą noclegową. Jakie rodzaje noclegów znajdziemy nad Bałtykiem? Dowiedz się, kiedy warto wybrać apartament, kiedy pokój 3-osobowy, a kiedy spać na kampingu.

nocleg-nad-morzem

Apartament – komfort najwyższej klasy

Nocleg nad morzem powinien być dopasowany do charakteru całego wyjazdu. Jeśli spędzasz swój wymarzony urlop nad Bałtykiem i chcesz maksymalnie wypocząć, to świetnym wyborem będzie apartament w dobrym ośrodku wypoczynkowym. Ten rodzaj noclegu nad morzem sprawdzi się zarówno dla rodzin, jak i par czy osób samotnych lubiących przestrzeń. Warto podkreślić, że najlepsze hotele w swojej ofercie mają apartamenty o łącznej powierzchni przekraczającej nawet 30 m2. Z reguły ten typ noclegu obejmuje pomieszczenia takie jak: sypialnię, salon, łazienkę z wanną lub prysznicem oraz balkon. Decydując się na apartament można mieć pewność, że znajdą się w nim wszelkie udogodnienia. Ten rodzaj noclegu z pewnością sprawdzi się u osób, które cenią sobie wypoczynek na najwyższym poziomie. Dlatego, jeśli zależy ci na maksymalnym komforcie oraz przyjaznym i świetnie urządzonym wnętrzu, to warto zdecydować się na nocleg w apartamencie.

Rodzaje noclegów nad morzem – pokoje 1-, 2-, 3-osobowe

Należy podkreślić, że noclegi nad morzem są różnorodne i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejnym rozwiązaniem jest wybór pokoju dopasowanego do liczby osób. Najczęściej są to pokoje 1-, 2- lub 3-osobowe. Pokoje tego typu mają średnią wielkość (ok. 16 m2) i mogą mieć różne konfiguracje łóżek. W hotelach najczęściej można wybrać łóżko pojedyncze, podwójne oraz tzw. dostawkę.

W ofercie naszego hotelu znajdują się również pokoje standard plus oraz rodzinne duo, gdyż chcemy, aby nasi goście czuli się u nas jak najlepiej. I tak np. do pokoju rodzinnego z łatwością możemy wstawić łóżeczko dla dziecka, a w pokoju standard plus zapewniamy większą ilość udogodnień – podkreśla specjalista z hotelu Orle w Gdańsku-Sobieszewie.

Inne rodzaje noclegów nad morzem – kamping

Baza noclegowa nad polskim morzem jest bogata, dlatego też dla osób, które lubią biwakować i obcować z naturą, idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pola namiotowego. Kampingi umożliwiają nocleg m.in. w przyczepach kampingowych, jak również namiotach. Jest to z pewnością rozwiązanie mniej komfortowe niż nocowanie w hotelu, jednak stanowi jego tańszą alternatywę.