Polecane trasy narciarskie w Kluszkowcach i okolicach

Miłośnicy zimowych sportów co roku czekają, aż zacznie się sezon narciarski, aby udać się na ulubione trasy lub zdobywać nowe. Przed wyjazdem na narty warto zaplanować i sprawdzić otwarte stoki w okolicy, do której się wybieramy. Jakie trasy narciarskie warto odwiedzić wybierając się w okolice Kluszkowca?

trasa narciarska

Dlaczego warto wybrać trasy narciarskie w Kluszkowcach?

Kluszkowce to miejscowość położona w województwie małopolskim umiejscowiona w dolinie potoku Kluszkowianka. Znajduje się w niedalekiej odległości od góry Wdżar oraz stoków Lubania w Gorcach.

O tym, dlaczego trasy narciarskie w Kluszkowcach są warte odwiedzenia opowiada pracownik ośrodka narciarskiego Czorsztyn- Ski: Kluszkowce i ich okolica to bardzo malownicze i górzyste tereny wprost idealne do zimowych sportów. Wyciągi narciarskie znajdujące się w tym miejscu będą doskonałe zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników narciarstwa.

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że w Kluszkowcach oraz okolicy znajduje się wiele wyciągów narciarskich ze znanymi i polecanymi trasami narciarskimi. Wyciągi narciarskie są sztucznie naśnieżane, dzięki czemu sezon na zimowe szaleństwo może trwać dłużej.

Niewielkie wyciągi narciarskie

W okolicy Kluszkowca znajduje się mnóstwo większych i mniejszych wyciągów narciarskich z atrakcyjnymi trasami. Do mniejszych wyciągów należą między inny Nadzamcze o bardzo łatwym poziomie trudności. Znajduje się tu trasa o długości 280m dostępna w dzień.

 Inną ciekawą opcją jest wyciąg narciarski Stajkowa, znajdujący się w Krościenku nad Dunajcem. Dostępne są tu dwie trasy o długości 500 oraz 250 metrów. Na trasę narciarską dostaniemy się przy pomocy wyciągu talerzykowego. Wyciąg jest sztucznie naśnieżany oraz dostępny również w nocy. Nocne znajdy trasami narciarskimi są dodatkową atrakcją nie tylko dla najmłodszych narciarzy.

Które trasy są najbardziej popularne?

Bez wątpienia na szczególną uwagę zasługuje ośrodek narciarski Czorsztyn- Ski, który posiada liczne i bardzo zróżnicowane trasy narciarskie w Kluszkowcach i okolicy. Dostępne są tutaj trzy trasy dla początkujących o długości począwszy od 100 do 200m.

Dla bardziej zaawansowanych narciarzy ośrodek przygotował dwie trasy o długości 460 – 500m. Z kolei dla tych, którzy są bardzo zaawansowani w jeździe na nartach, dostępne są kolejne dwie trasy o długości 900m oraz o zaawansowanym poziomie trudności. Najdłuższa dostępna trasa narciarska wynosi aż 1200m. Dodatkowo na terenie ośrodka Czorsztyn- Ski znajdują się liczne karczmy, wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka narciarska. 

śr. ocena 0 / głosów 0