Na czym polega street fishing?

Street fishing, czyli wędkarstwo miejskie udowadnia, że łowić można praktycznie wszędzie. Minęły czasy, gdy wędkarze musieli z całym ekwipunkiem wyjeżdżać w odległe miejsca, w poszukiwaniu ogromnych stawów i miejsc dogodnych do połowów. Teraz wystarczy wyjść z domu i łowić w mieście – w pobliskiej rzece, stawie bądź innym zbiorniku. O co konkretnie chodzi w street fishingu? Dowiedz się, dlaczego tego typu wędkarstwo jest obecnie tak popularne.

street fishing

Wędkarstwo: Co to jest street fishing?

 

Street fishing pokazuje, że wędkować można wszędzie tam, gdzie jest woda i pływające w niej ryby. Decydujący się na ten sposób wędkowania, łowią głównie w zurbanizowanych miejscach i ich celem są najczęściej ryby drapieżne. Jest to świetna alternatywa dla wędkarstwa wyjazdowego, na które wielu pasjonatów nie ma zwyczajnie czasu. Street fishing umożliwia rozwijanie pasji bez marnowania czasu na transport. Wystarczy kilka wolnych chwil i chęci, by łowić w mieście. Wędkarze, którzy spróbowali tego typu łowienia zwracają uwagę na ciekawe doświadczenie połowu wśród miejskiego szumu, spacerujących bądź uprawiających sport mieszkańców miasta. To duża odmiana od samotnego wędkowania w oddalonych od domu jeziorach, stawach i rzekach. Tym samym, co jest także ciekawym doświadczeniem, wędkarze próbujący swoich sił w street fishingu zyskują nowych kibiców i wspierających ich starania.

 

Wędkarstwo miejskie: Czemu street fishing jest tak popularny?

 

Street fishing jest bardzo popularny w Belgii, Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii. W Polsce słychać o nim od kilku lat – głównie od 2015 roku, gdy założono społeczność Street Fishing Poland, która skupia pasjonatów i organizuje różnego typu wydarzenia (zawody, pokazy, wyzwania itp.). Street fishing jest tak popularny, gdyż ma wiele zalet. Zalicza się do nich m.in. dostępność i minimalizm. Można go uprawiać praktycznie wszędzie – w kilka chwil można znaleźć blisko domu zbiornik z rybami (może to być staw, zalew, rzeka i inne). Wędkarze uprawiający street fishing cenią go również za prostotę. Miejskie wędkowanie wymaga od pasjonatów minimalnego zestawu do wędkowania (np. ze sklepu internetowego EXPERT) i tyle – bardzo szybko można rozpocząć zabawę. Za popularnością przemawia także idea Catch-Photo-Release, czyli po złowieniu ryby, wystarczy zrobić jej zdjęcie, a następnie wypuścić na wolność. Tym samym street fishing to również zachęta do nowoczesnych metod połowu.

śr. ocena 5 / głosów 1