Jak zorganizować wyjazd integracyjny dla firmy?

Zintegrowani pracownicy to fundament dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Nie ma bowiem nic gorszego jak nieporozumienia między podwładnymi, co może negatywnie wpływać nie tylko na atmosferę, ale przede wszystkim obniżać wydajność wykonywanych obowiązków. Dlatego rolą pracodawcy jest dążenie do integracji, co najczęściej odbywa się w formie wyjazdów firmowych. Sprawdź, jak najlepiej je zorganizować.

wyjazd integracyjny

Integracja: samodzielna czy połączona ze szkoleniem?

Chcąc zorganizować wyjazd dla pracowników, odpowiedz sobie na pytanie: zależy Ci wyłącznie na integracji czy chcesz połączyć ją ze szkoleniem? Zwykle realizowany jest ten drugi scenariusz, jednak nie ma nic złego w samej integracji – szczególnie, jeśli wyjazdy firmowe do tej pory zawsze były połączone z kursem itp. Taka odmiana z pewnością spodoba się pracownikom, którzy podczas wycieczki faktycznie odetchną od obowiązków i zrelaksują się.

Obierz kierunek podróży

Czas podjąć decyzję odnośnie kierunku podróży. Wycieczka zagraniczna, a może wyjazd krajowy? Decyzja należy wyłącznie od Ciebie oraz tego, jak dużo środków firmowych możesz poświęcić na integrację w takiej formie. Nie da się jednak ukryć, że wyjazd za granicę często jest dla pracowników atrakcyjniejszy.

Wyjazd integracyjny: samodzielnie czy z biurem podróży?

Chcąc zorganizować wyjazd integracyjny dla firmy, możesz skorzystać z wielu opcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjazd integracyjny zorganizować we własnym zakresie. Zastanów się jednak, czy masz na to czas. Pamiętaj, że dopięcie wszystkich elementów „na ostatni guzik” z pewnością Cię pochłonie. Może się więc okazać, że nie będziesz mieć czasu na faktyczne zarządzanie firmą itp.

Alternatywą jest wyjazd integracyjny organizowany za pośrednictwem biura podróży. – Na takie rozwiązanie firmy decydują się coraz częściej. Wynika to przede wszystkim z oszczędności czasu – wszystkie formalności leżą po naszej stronie. Ponadto klienci mają do wyboru gotowe pakiety wyjazdowe, które mogą uwzględniać np. warsztaty kulinarne, zwiedzanie „śladami The Beatles”. Propozycji jest naprawdę wiele – informuje pracownik agencji turystycznej KOS.  

Ceny wyjazdów organizowanych przez biuro podróży mogą być niższe w porównaniu z samodzielną organizacją. Warto bowiem pamiętać, że agencja – z uwagi na oferowanie wyjazdów grupowych – ma dostęp do atrakcyjnych zniżek. Koszt wycieczek integracyjnych jest bardzo zróżnicowany – zaczyna się już od 500 zł za osobę. W cenę wliczony jest transport, nocleg, wyżywienie, przewodnicy lokalni, gry terenowe oraz dodatkowe atrakcje.

śr. ocena 5 / głosów 1