Hotel dla zwierząt idealnym miejscem dla psa w trakcie naszego wyjazdu

Wiele osób, mimo sympatii do zwierząt, nie decyduje się na przygarnięcie psa w obawie przed problemami związanymi z wyjazdem. Wakacje, delegacja, pobyt w szpitalu – takie sytuacje faktycznie komplikują opiekę nad pupilem. Dzisiaj jednak ten problem można łatwo rozwiązać nie angażując rodziny czy znajomych. Sposobem na to jest skorzystanie z usług hotelu dla zwierząt.

Komfortowe warunki

Hotele dla zwierząt zapewniają swoim podopiecznym komfortowe warunki. Dobre samopoczucie zwierzaków to priorytet dla właścicieli tych obiektów. Znajomi czy rodzina, którym oddajemy pod opiekę psy i koty, nie zawsze dysponują dobrymi warunkami: odpowiednim metrażem i wyposażeniem przeznaczonym dla zwierząt. Inaczej jest w hotelach, które zapewniają m. in.:

  • miejsca do spania – specjalne kojce, nieraz osobne pomieszczenia;
  • ciekawe zabawki – pluszaki i gryzaki, ale też maty węchowe czy interaktywne gry;
  • wybieg dla zwierząt – większość hoteli dysponuje ogrodem przystosowanym dla zwierząt;
  • pożywienie – dieta zgodna z zasadami żywienia danego gatunku.

Profesjonalne hotele dla zwierząt gwarantują również indywidualne podejście do podopiecznych, czyli dostosowany do ich potrzeb plan dnia i jadłospis. Istnieje tez możliwość zostawienia w hotelu kojca i zabawek należących do psa, dzięki którym pupil lepiej odnajdzie się w nowym miejscu i dobrze zniesie czas spędzony bez właściciela.

Profesjonalna opieka

Nawet bliska rodzina czy dobrzy znajomi nie zapewnią naszemu psu dobrej opieki, jeśli nie mają wiedzy w tym temacie. Zaletą hoteli dla zwierząt jest przede wszystkim profesjonalna kadra posiadająca doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Takie usługi świadczą zwykle weterynarze lub hodowcy o wieloletniej praktyce w breedingu i obszernej wiedzy z dziedziny zoologii. Niektóre hotele zatrudniają też behawiorystów czy trenerów psów, którzy radzą sobie z problemami wychowawczymi zwierząt. Taka kadra to też korzyści dla właścicieli, którzy mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie opieki nad pupilami.

Jak wybrać idealny hotel dla zwierząt?

Jak powinien wyglądać idealny hotel dla naszego psa?

Podpowiada nasz rozmówca z Gabinetu weterynaryjnego prowadzącego hotel dla psów w Żorach: Podstawą udanego pobytu psa w hotelu dla zwierząt jest nawiązanie dobrych relacji z tymczasowymi opiekunami. Do tego niezbędna jest praktyka właścicieli hotelu – zwróćmy więc uwagę na ich doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Wybierajmy miejsca, do których przyjmowane są zdrowe psy z aktualną książeczką szczepień, nieagresywne i odrobaczone. To zapewni bezpieczeństwo naszym pupilom. Nie bez znaczenia jest też pasja. Ludzie, którzy kochają zwierzęta, otoczą miłością i zrozumieniem zwierzaka w trudnym okresie, jakim jest rozłąka z właścicielem i sprawią, że ten czas minie naszemu pupilowi szybko i przyjemnie.