Glany jako idealne buty na koncerty

Wyjście na koncert to coś więcej, niż tylko wzięcie udziału w kolejnym wydarzeniu. Koncert to swego rodzaju rytuał, zawierający w sobie elementy, które, z pewnymi modyfikacjami, zna dobrze każdy bywalec hal koncertowych, klubów czy festiwali.

glany

Dla każdego coś miłego

Wiele zależy od grupy znajomych, z którą zwykle wybiera się na koncert, chociaż oczywiście są tacy, którzy preferują samotne koncertowe wojaże.

Jedni są zwolennikami bliskiego, niemal namacalnego kontaktu z artystą, dlatego zwykle wybierają koncerty klubowe, z niepowtarzalną atmosferą, nierzadko bardzo gęstą. Inni są zwolennikami festiwali, którzy wyruszają na podbój letnich scen nierzadko przemierzając olbrzymie dystanse, nie tylko zresztą na terenie kraju.

W każdym z przypadków, zwłaszcza jeśli mówimy o dynamicznej muzyce, pobudzającej do zabawy, na której warunki dyktują bas i perkusja, mocne i solidne obuwie może ocalić nasze stopy przed poważnymi kontuzjami.

W glanach bezpieczniej

Solidne, skórzane glany to nieodłączny atrybut doświadczonego bywalca koncertów z kilku powodów. Solidne metalowe wstawki w noskach sprawiają, że nawet gdy ktoś stanie bądź naskoczy Ci na nogę, Twoje palce są bezpieczne, a but nie ulegnie nieestetycznemu zniekształceniu.

Koncerty, zwłaszcza na dużych letnich festiwalach, to pod nogami prawdziwe siedlisko kurzu, brudu, który bezlitośnie obchodzi się z trampkami, tenisówkami, o eleganckim skórzanym obuwiu nie wspominając. W glanach nie będziesz miał tego problemu – są to buty łatwe w czyszczeniu i zaprojektowane tak, by wyglądać rock’n’rollowo i stylowo, nawet umorusane błotem. A może przede wszystkim wtedy?

Dobra przyczepność do podłoża daje stabilizację i sprawia, że nie musisz się obawiać przewracania i poślizgnięć, co przy naporze ludzi, zwłaszcza na dużych koncertach popularnych artystów, przyciągających sporą widownię, jest bardzo prawdopodobne.

Dodatkową zaletą glanów jest ich wodoodporność – naprawdę rzadko zdarzają się buty, które tak dobrze nie przepuszczają wilgoci, jak właśnie to kultowe obuwie.

Wysokiej jakości glany można kupić np. w sklepie internetowym Steel. W ofercie sklepu można znaleźć glany, które będą idealnie dostosowane do indywidualnych preferencji każdego miłośnika tego rodzaju obuwia – od niskich glanów 3-dziurkowych, po bardzo wysokie glany 20-dziurkowe.